Twitter čeká poslední velká změna. Kolik zaměstnanců opustí svá místa?
Je to už delší doba, co Elon Musk oficiálně převzal Twitter. Od té chvíle se společnost stala nestabilní a nejistou pro případné investory. To s čím Musk přichází, tak nejsou úplně šťastná a populární rozhodnutí. A to především pro inzerenty reklam, protože americký miliardář je toho názoru, že by se mělo moderování komentářů na Twitteru omezit.
Jinými slovy, Musk prosazuje svobodu slova, což vadilo i Evropské unii. Bohužel kvůli odlivu inzerentů přichází sociální síť o mnoho peněz. To ji významně omezilo, jelikož podnikání s reklamami je pro ni jednou z nejlukrativnějších odvětví zisku. Od převzetí propustil Musk přes 4000 zaměstnanců tak, aby začal dorovnávat finance. Nicméně, vzhledem k tomu, že čím dále více společností končí s reklamami na Twitteru nebo je omezují, tak musí Musk propustit další pracovní sílu.
Nejnovější informace uvádí, že v Twitteru v pátek skončí určitá část zaměstnanců v oblasti marketingu a reklamy. Údajně půjde už o poslední kolo masivního propouštění. Rozsah propuštěných lidí není prozatím znám, ale očekáváme, že po pátku bychom se jej mohli dozvědět. Ke konci minulého měsíce měl Twitter zhruba 800 pracovníků pro marketing a reklamu z původního počtu 2000, který byl ještě před Muskovým příchodem. Od října, kdy Musk Twitter převzal, tak šly tržby rapidně dolů. Začátkem tohoto roku Twitter restrukturalizoval svou prodejní sílu, aby se dostal do kladných čísel.
Podle údajů, které webu CNN poskytla společnost pro analýzu digitálního marketingu, Pathmatics, více než polovina z 1000 nejlepších inzerentů na Twitteru již skončila. Reklamy na Twitteru ukázaly, že odliv inzerentů po převzetí firmy Elonem Muskem dosáhl kritické úrovně. Podle odhadů přestalo na sociální síti zobrazovat reklamy 625 z 1000 nejlepších inzerentů, včetně velkých společností jako Unilever, Jeep, Wells Fargo a Merck.
Ironií je, že ačkoli Wells Fargo s reklamy skončilo, tak k interakci se svými zákazníky stále používá svůj oficiální Twitter. Tento nový trend působí velké problémy a měsíční příjmy Twitteru z reklamy klesly od října loňského roku do 25. ledna letošního roku o více než 60 %. Příjmy v tuto chvíli činí 48 milionů dolarů, což je masivní pokles z původních 127 milionů dolarů.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizchina.com