Připravovaný telefon Vivo X100 Ultra prý nahradí profesionální fotoaparát

Vivo
Zdroj: Vivo

V dřívějších dobách u nás nebylo Vivo moc známé. Vše se změnilo až s příchodem generace Vivo X80, která se dostala i na náš trh. Jednalo se o opravdu povedenou generaci, a tak není divu, že později zde Vivo představilo také generace X90 a X100. Bohužel generace X90 do Česka dorazila ochuzená o ten nejlepší model, a tak doufáme, že se to nebude opakovat také letos s řadou X100. V tuto chvíli je tam nejlepší verze Pro, ale to se zanedlouho změní. Čínská společnost chystá totiž pro své fanoušky vlajku zaměřenou na výkon a fotoaparát.

Úniky uvádí, že Vivo nový telefon se Snapdragonem 8 Gen 3 odhalí ve druhém čtvrtletí tohoto roku, ale žádné oficiální datum od společnosti neznáme. Pokud by se čínský gigant rozhodl představit svou vlajku v blízké době, tak její největší konkurent bude bezesporu Huawei P70 Pro, kterého se rovněž dočkáme již brzy. Příspěvek od produktového viceprezidenta Viva naznačuje, že uvedení X100 Ultra nemusí být příliš daleko.

V příspěvku na sociální síti Weibo viceprezident uvedl, že opravdu mnoho fanoušků čeká na příchod nové vlajky, kterou můžeme znát pod jménem „Thanos“. Dále vyjádřil vděčnost za pozornost a podporu s tím, že se jedná o nesmírnou výzvu vytvořit zařízení s tak pokročilými schopnostmi. O očekávaném smartphonu dokonce prohlásil, že je to profesionální fotoaparát, který lze použít také jako telefon. A nakonec ujistil zákazníky, že Vivo pracuje na vyřešení veškerých problémů, kterým nový telefon čelí.

Vivo se inspirovalo u Xiaomi a OPPA

Podle úniků nabídne nové Vivo AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Bude to vůbec první telefon společnosti s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 3. Na zadní straně bude mít v modulu fotoaparátu 50MP hlavní snímač LYT-900. Jedná se o ten stejný snímač, kterým disponují modely Xiaomi 14 Ultra a Oppo Find X8 Ultra. Dále dorazí s ultraširokým objektivem, teleobjektivem a periskopickým teleobjektivem.

X100 Ultra zatím zní jako smartphone té nejvyšší třídy, který bez větších problémů předčí všechny ostatní. Je možné, že dorazí v květnu společně s telefony Vivo X100s a Vivo X100s Pro, které by měly mít procesor Dimensity 9300 Plus.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ivis.com.tr

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *