Procesor Snapdragon 8 Gen 4 by mohl vyrábět Samsung i TSMC

Snapdragon
Telefon od Samsungu / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Hned podle několika zdrojů se Samsung v současné době začíná zaměřovat na návrat čipů Exynos. Od těch si dal tento rok pauzu z důvodu loňského fiaska. Společnost raději uvedla, že se bude tento rok čistě soustředit na vývoj nových čipů. Jihokorejský gigant zřejmě vrátí Exynos do řady Galaxy S24. A rok poté by mohl věci posunout ještě na vyšší úroveň. Samsung by si totiž čipy Snapdragon začal speciálně přizpůsobovat pro své telefony. Takovou výrobu a přizpůsobení bude mít na starost Samsung Foundry.

Podle leakera Revegnus se bude Snapdragon 8 Gen 4 vyrábět 3nm procesem, a tak jak od Samsung Foundry, tak TSMC, které je v tuto chvíli hlavním dodavatelem procesorů pro Qualcomm. Pravdivost této informace nemáme v tuto chvíli, jak ověřit. Pokud je to však pravda, tak to znamená, že Samsung za poslední dobu udělal velký pokrok v oblasti výroby procesorů. Dokonce to může znamenat, že se čip od jihokorejského giganta vyrovná čipu od TSMC. Zejména v oblasti efektivity a výkonu, na který většina mobilních výrobců nahlíží.

Do řady Galaxy S25 nám zbývají ještě dva roky, a tak nám zbývá mnoho času na potvrzení takovýchto informací. Něco podobného se v minulosti stalo s čipem Apple A9. Ten dorazil na trh ve dvou verzích s tím, že tu první měl na starost Samsung s jeho 14nm výrobní technologií a druhou zas TSMC s jeho 16nm výrobní technologií. A ačkoli byl čip od Samsungu menší, tak verze od TSMC byla zas spíše energeticky úspornější.

Je pravděpodobné, že pokud si bude Samsung vyrábět nadcházející čip od Snapdragonu sám, tak bude na stejné technologii postaven i Exynos 2500. Bude tedy zajímavé sledovat, na které trhy se dostane verze se Snapdragonem, a na které zas ta s Exynosem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *