Samsung Galaxy Z Flip 5 dostane novinku v podobě velkého zadního displeje

Samsung
Samsung Galaxy Z Flip 4 v několika barevných provedeních / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung je na trhu se skládacími smartphony největším hráčem napříč celým světem. Jeho telefony se těší neskutečné popularitě a to především díky tomu, že už má jihokorejský gigant velké zkušenosti. Uživatelé tak spíše preferují někoho zavedenějšího než mladé hráče, jako jsou vivo nebo Oppo.

Dnes jsme se dozvěděli, že Samsung Galaxy Z Flip 5 bude údajně mít větší externí obrazovku, než tomu bylo v minulosti zvykem. S touto novinkou přišel osvědčený leaker Ice Universe na svém Twitteru, takže ačkoli se jedná v tuto chvíli o spekulaci, tak bezesporu důvěryhodnou. Podle tweetu bude mít zadní displej 3,4 palců s rozlišením příjemných 720 x 748 pixelů a hustotou pixelů 305 PPI.

Pokrytí displeje na zadní straně je opravdu značné a v podstatě jej nelze přehlédnout, protože jej najdeme téměř na celé vrchní zadní straně smartphonu. V tomto se bude nová generace opravdu hodně odlišovat od modelů Z Flip 3 a Z Flip 4, které sice zadní displej také měly, ale pouze jednopalcový.

To, že externí displej bude větší může znamenat mnoho věcí. Jedněmi z nich jsou i změna uživatelského rozhraní a softwarových funkcí, které by mohly mít teď významnější dopad pro uživatele. Nicméně pořád není jisté ani to, jestli Samsung využije potenciál celého displeje nebo jen jeho část. Uvnitř složeného telefonu by pak měl vynikat 6,7palcový OLED displej s pantem ve tvaru vodní kapky, díky kterému se dočkáme snížené viditelnosti místa v ohýbání telefonu s tím, že odstraní i mezeru mezi polovinami telefonu.

Nedávné zprávy hovoří o tom, že by modely Z Flip 5 a Z Fold 5 mohly být uvedeny na trh dříve, než se očekávalo. V tuto chvíli patří Samsung Galaxy Z Flip 5 mezi nejočekávanější a nejslibnější skládací telefony tohoto roku. Jeho inovativní design s procesorem Snapdragon 8 Gen 2 může na trhu způsobit velký poprask, kterému další společnosti nebudou schopny čelit. Skládací telefony zažívají posledních několik měsíců velký boom a já věřím tomu, že i Samsung svými telefony k němu kladně přispěje.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *