Samsung dosahuje významných pokroků ve vývoji polovodičových baterií

Samsung
Smartphone od Samsungu / Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung začíná zintenzivňovat své úsilí ve vývoji a výrobě polovodičových baterií, což znamená významný krok kupředu pro odvětví s akumulátory. Ve srovnání s jiným odvětví, jako jsou skládací displeje, je pokrok menší a pomalejší, ale nedávné zprávy naznačují, že Samsung už konečně začal dělat větší pokroky. Dvě z jeho divizí, Samsung Electro-Mechanics a Samsung SDI, začínají zaujímat vedoucí postavení ve výrobě baterií založených na polovodičových součástkách určených pro různé trhy.

Samsung Electro-Mechanics se zaměřuje konkrétně na výzkum polovodičových baterií na bázi oxidu pro segment informačních technologií s cílem napájet budoucí mobilní zařízení. Samsung SDI se specializuje na vývoj polovodičových baterií se sulfidovými elektrolyty pro elektromobily. Nové baterie budou mít mnoho výhod. Jednou z těch klíčových je jejich vyšší kapacita ve srovnaní s běžnými lithium-iontovými bateriemi. Jako další bychom mohli zmínit jejich bezpečnost, protože při prasknutí nevzplanou, což je důležité především pro výrobce elektromobilů.

Nový typ baterií bude schopen eliminovat riziko požáru při nehodě, čímž se hodně zvýší bezpečnost elektronických vozidel. Podobná výhoda by však nebyla dobrá pouze pro auta, ale i pro majitele tabletů, notebooků či telefonů. Nové baterie by jednoduše zvětšily jejich odolnost a bezpečnost. Bylo by to zas úplně něco jiného.

Výzkumem nových baterií se však zabývá i Xiaomi, které počátkem tohoto roku uvedlo, že vyvinulo funkční prototyp smartphonu napájeného polovodičovou baterií. Bohužel čínská společnost nezveřejnila více podrobností. I přesto bude mít navrch spíš Samsung, jelikož Samsung Electro-Mechanics si nedávno patentovalo dalších 14 postupů souvisejících s výrobou polovodičových baterií. Zároveň se jihokorejský gigant připravuje na odhalení nového prototypu polovodičové baterie.

Vývoj nových baterií může způsobit revoluci v různých průmyslových odvětví. Oproti lithiovým bateriím nabízí mnoho výhod, avšak tu nejdůležitější věc v podobě ceny ještě neznáme. Ta bude hrát pravděpodobně největší prim při rozhodování společností, zdali novou baterii použijí nebo ne. Polovodičové baterie budou zřejmě dalším odvětvím, ve kterém bude Samsung vévodit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *