Řada Huawei Nova 12 byla vyprodána během jednoho dne

Huawei Nova 12
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei uspořádala v Číně slavnostní představení. Hlavní hvězdou konference byla řada Huawei Nova 12, nejnovější řada smartphonů vyšší střední třídy. Všechna čtyři zařízení této řady se po oznámení začala předobjednávat. Během jednoho dne jsou tři z těchto telefonů již vyprodány. Jediný model, který je v současné době k dispozici, je ten cenově nejdostupnější, konkrétně Nova 12 Lite.

Vyprodané telefony jsou Nova 12, Nova 12 Pro a Nova 12 Ultra. Poslední dva jmenované modely podporují připojení 5G, zatímco základní varianta je stejně jako verze lite omezena na 4G.

Podíl společnosti Huawei na čínském trhu s chytrými telefony roste od doby, kdy v tichosti vydala řadu Mate 60. Zdá se, že nově představená řada Nova 12 se u zákazníků setkává s podobnou odezvou jako řada Mate 60.

Vzhledem k tomu, že společnost Huawei není známá zveřejňováním prodaných kusů jako jiné čínské značky, budeme si muset počkat na údaje od výzkumných firem. Každopádně by společnost měla telefony brzy doplnit.

Hlavní zajímavostí řady Huawei Nova 12 je, že debutují dva nové čipsety HiSilicon, a to Kirin 9000SL a Kirin 8000. První z nich je přítomen uvnitř modelu „Ultra“, zatímco druhý pohání standardní a „Pro“ modely.

Prozatím nemáme k dispozici žádné podrobnosti o těchto čipech. Podle zpráv je Kirin 9000SL downgradovaný Kirin 9000S, který pohání řadu Mate 60 a Mate X5. Na druhé straně je Kirin 8000 spárován s modemem 5G uvnitř modelu Nova 12 Pro, ale u základního modelu Nova 12 technologie 5G údajně chybí.

Zvláštností je Nova 12 Lite, ve kterém se ještě nachází SoC Qualcomm Snapdragon 778G s modemem 4G. Zřejmě má společnost Huawei nakoupeno dostatek těchto procesorů, tak se je pokusí prodat v levnějších variantách svých modelů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com, allroundreview.com

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *