Řada Huawei P60 bude používat procesor, který dodá společnost TSMC

Huawei P60
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei se chystá představit svou výroční vlajkovou loď, konkrétně řadu Mate 50. Proto zřejmě nikoho nepřekvapí, že se záhy na internetu už začaly objevovat zprávy o řadě P60. Ta nejnovější odhalila, že by řada Huawei P60 mohla být vybavena čipsetem vyrobeným společností TSMC, tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company.

Podle informací pocházejících ze serveru DigitalChatStation může společnost Huawei získat pro řadu Huawei P60 příštího roku přístup k čipové sadě vyrobené společností TSMC. Leaker však naznačuje, že by řada telefonů mohla stále využívat SoC od společnosti Qualcomm.

Pokud se podíváme do minulých uvedení, společnost Huawei přinesla s řadou P50 čipovou sadu Snapdragon 888. Procesor byl uzamčen pouze pro přístup ke 4G síti a vyrobila jej společnost Samsung. Uvádí se však, že zařízení řady Huawei P50 s čipsetem Qualcomm se při intenzivním používání přehřívala ve srovnání s Kirinem 9000.

Mezi čipovou sadou vyrobenou společností Samsung a TSMC by mohlo dojít k určitým změnám, které bychom mohli pocítit z hlediska výkonu a spotřeby energie. Je třeba zmínit, že leaker nesdělil žádné další podrobnosti o této záležitosti, ale tato současná tvrzení se zdají být velmi zajímavá.

Vrací se dvě vlajkové lodě:

Zpráva odhalila, že Huawei se v roce 2023 vrátí k tradici dvou vlajkových lodí. To přímo znamená, že řady Huawei P60 a Mate 60 budou uvedeny na trh ve stejném roce.

Proč nastala změna?

Kvůli omezením z minulosti měla společnost Huawei problémy s výrobou nových smartphonů a v roce 2021 poprvé uvedla na trh pouze jeden vlajkový model, konkrétně řadu Huawei P50. Zatímco v tomto roce 2022 čínský výrobce technologií představí další model, a to řadu Mate 50. Od příštího roku tedy budeme moci vidět, že Huawei rozjede ve světě smartphonů plnohodnotnou show. Těšíte se na nové modely?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *