Tchaj-wan popírá, že by pomáhal Huawei s výrobou čipů

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei čelí už několik let sankcím ze strany Spojených států. Ty jej omezují v rámci softwaru, ale především hardwaru, který je kritický pro výrobu telefonů. Už dlouho čínská společnost nepoužila ve svých smartphonech připojení 5G, avšak to se začátkem minulého měsíce změnilo.

Huawei totiž představil vlajkovou řadu Mate 60, která má zbrusu nový Kirin 9000S i s 5G. To začalo vyvolávat mnoho otázek o tom, jak se čínské společnosti podařilo do svých smartphonů dostat procesor vyrobený jen v Číně i s 5G.

Zpočátku jsme toho o novém procesoru moc nevěděli, ale jak se různí uživatelé začali zajímat o nový procesor zajímat a rozebírat ho, tak jsme se dozvěděli zajímavé informace. Třeba, že nový čip používá součástky od jihokorejského SK Hynix. To by nebyl problém, kdyby se na něj nevztahovaly sankce. Ale sankce se na něj vztahují a Spojené státy se ptají, jak je to možné. Jihokorejská společnost všechna obvinění popřela a uvedla, že neví, jak se její součástky mohly dostat do telefonů Huawei. Podobnému obvinění teď čelí i čtyři tchajwanské společnosti, které údajně plánují výrobu součástek procesorů i na jihu Číny.

S pomocí pro Huawei přišla agentura Bloomberg

K celé situaci se vyjádřila tchajwanská ministryně hospodářství Wang Mei-hua, která tvrdí, že ani jedna ze čtyř obviněných společností nedodává klíčové technologie Huawei. Jeho prohlášení přišlo poté, co agentura Bloomberg přišla s tím, že Topco Scientific, L&K Engineering, United Integrated Services a Huntek Chemical pomáhají Huawei s budováním tajné sítě pro výrobu čipů v jeho domovské zemi. Dále také podotkla, že dle zákonů nemohou Číně v tomto směru vůbec pomáhat.

Zástupci všech nařčených společností popřeli téměř vše. Přiznali jedině to, že se podíleli na stavebních pracích v Shenzhenu. Zástupkyně ministerstva hospodářství prohlásila, že prošetří, zda došlo k porušení nějakých pravidel nebo ne. Pokud se všechny skutečnosti zakládají na pravdě, pak je velmi pravděpodobné, že žádná ze společností nebude čelit žádným problémům.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, taipeitimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *