Řada Huawei P60 by mohla být uvedena na trh v březnu. Na veřejnost unikly klíčové specifikace

Huawei P60
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei plánuje osvěžit svou vlajkovou loď řady P. Řada Huawei P50 byla představena koncem roku 2021 a nová řada P60 bude údajně představena letos v březnu. Před oficiálním oznámením odhalilo několik úniků klíčové specifikace chystaných modelů Huawei P60 a P60 Pro. Očekává se, že duo přijde s vylepšenými fotoaparáty, lepšími displeji a většími bateriemi. Zde jsou podrobnosti.

Zvěsti hovoří o tom, že Huawei P60 Pro bude vybaven 6,6palcovým 120Hz panelem OLED vyrobeným společností BOE, který má rozlišení 3200 x 1440. Displej bude podporovat 1920Hz vysokofrekvenční PWM stmívání. Na přední obrazovce se bude nacházet také 32Mpx selfie kamera.

Zatímco na zadní straně smartphonu se očekává trojitý fotoaparát v čele s 50MP hlavním fotoaparátem (IMX888). Dále bude mít 50MP ultraširokoúhlý objektiv a 64MP teleobjektiv.Očekává se, že fotoaparát základního modelu bude také velmi působivý. Podle Digital Chat Station přijde Huawei P60 se dvěma novými snímači – IMX789 a IMX888. Oba tyto snímače nabídnou rozlišení 50 Mpx o velikosti 1/1,4 palce. Oba prý telefon vybaví variabilní clonou, podobně jako u modelu Mate 50 Pro.

Fotoaparáty obou telefonů budou založeny na vlastním obrazovém systému XMAGE, který se zaměřuje na optické systémy, mechanické konstrukce, zobrazovací technologie a zpracování obrazu.

Rovněž bylo oznámeno, že model P60 Pro bude poháněn čipovou sadou Snapdragon 8+ Gen 1. Bude však použita verze čipové sady 4G. Mohl by být vybaven baterií s kapacitou 5 500 mAh a 100W kabelovým a 50W bezdrátovým nabíjením. Oba smartphony by také měly podporovat satelitní připojení a na displeji by mělo být tvrzené sklo Kunlun.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *