Shrnuli jsme pro vás vše, co zatím víme o řadě Huawei P60

Huawei P60
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Před sankcemi byl Huawei smartphonovou velmocí, ale to se změnilo s příchodem sankcí, které společnost postihly. Od té doby se zpomalilo tempo uvádění smartphonů, a tak je tedy otázkou, zda se z tohoto někdy Huawei vymaní. Mnoho lidí už ho pohřbilo dopředu v domnění, že nemá šanci přežít, ale jak se ukázalo, tak má opravdu tuhý kořínek. Sice se jeho podíl na trhu zmenšil, ale stále se drží nad vodou.

Řady Mate 40 a P50 od sebe dělil jeden rok, což byla nezvykle dlouhá doba, během které se čínský gigant dával spíše dohromady po všech problémech. Už několik měsíců se mluví o tom, že by vlajkové řady mohly být opět každý půlrok a nové úniky to jen potvrzují. Vypadá to tak, že se Huawei snaží zvýšit svůj podíl na trhu a chce být zase tím velkým hráčem.

Poslední úniky o nadcházejícím Huawei P60 Pro nám řekly mnoho. Ukázalo se, že dorazí s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který podporuje pouze 4G síť. Bohužel chybějící 5G není jediným problémem. Tím dalším je paměť RAM typu LPDDR5X s úložištěm UFS 4.0. Je škoda, že jsme se u pravděpodobně dost drahého telefonu nedočkali lepších specifikací.

Dále by měl mít vlajkový smartphone displej o velikosti 6,6 palců s rozlišením 2K a vysokou 120Hz obnovovací frekvencí. V renderu z minulých týdnů můžeme vidět poněkud nezvyklý modul fotoaparátu se zajímavě umístěnými snímači. Mnoho lidí možná potěší, že se Huawei vrátil k obdélníkovému tvaru.

Huawei P60 Pro bude mít 3 fotoaparáty s tím, že hlavní bude mít 50 MPx, ultraširokoúhlý 40 MPx a teleobjektiv dokonce 48 MPx. Vepředu v displeji zase nalezneme 32MPx selfie kamerku. Nicméně, zařízení od čínského giganta nebude vynikat pouze v oblasti fotoaparátů, protože by mělo mít v sobě zabudováno satelitní komunikaci Beidou. Díky ní se budete moci spojit s okolním světem, i když nebudete mít signál. Tuto funkci ocení především lidi, kteří tráví hodně času mimo domov někde v přírodě. A nakonec se uvnitř smartphonu bude nacházet 5000mAh baterie, kterou půjde dobíjet pomocí 100W kabelového nabíjení a 50W bezdrátového nabíjení. Rovněž by neměla chybět ani ochrana IP68 proti prachu a vodě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *