Kirin 9010 z Huawei Pura 70 Ultra nedokáže porazit poslední generaci SoC Snapdragon střední třídy, přesto se na něj stojí fronty

Huawei Pura 70 Ultra
Zdroj: Huawei

Huawei Pura 70 Ultra je nejnovější špičkové zařízení společnosti. Stejně jako řada Mate 60 má celá řada Pura 70 vlastní čipset Kirin. S celou řadou Pura 70 však společnost představila nový Kirin 9010. Ten slibuje vyšší výkon než Kirin 9000.

Zdá se však, že Huawei stále nemá na to, aby poskytoval lepší výkon než SoC Snapdragon střední třídy. Nejnovější benchmarky totiž ukázaly, že Kirin 9010 nedokáže porazit ani poslední generaci Snapdragonu 7+ Gen 2.

Bližší pohled na referenční procesor Kirin 9010 telefonu Huawei Pura 70 Ultra

Máme tedy k dispozici několik srovnávacích čísel Kirinu 9010. Začněme nejprve výsledky v benchmarku Geekbench 6. Nový SoC Huawei dosáhl skóre 1 446 v jednojádrovém a 4 524 ve vícejádrovém testu. Ve srovnání se současnými vlajkovými SoC, kterými jsou Snapdragon 8 Gen 3 a Dimensity 9300, jsou tato čísla velmi nízká. Dokonce i dva roky stará vlajková loď Snapdragon 8+ Gen 1 dosahuje lepších výsledků. V jednojádrovém režimu dosahuje průměrného skóre 1 741 bodů a ve vícejádrovém 4 584 bodů.

Samozřejmě vzhledem k tomu, že Huawei nedisponuje pokročilými technologiemi výroby čipsetů, bylo by nefér srovnávat jej se současnými vlajkovými loděmi. Srovnejme jej tedy se Snapdragonem 7+ Gen 2, což je SoC poslední generace střední třídy. No, i tak to s Kirinem 9010 nevypadá hezky.

Snapdragon 7+ Gen 2 má průměrné skóre 1 687 bodů v jednojádrovém a 4 378 bodů ve vícejádrovém režimu. Kirinu 9010 se tedy sice podařilo překonat SoC poslední generace ve vícejádrovém skóre, ale v jednojádrovém skóre se mu jej nepodařilo dohnat. Situace se ještě zhorší, když vezmeme v úvahu výkon GPU.

Huawei Pura 70 Ultra s Kirinem 9010 dosáhl v testu 3DMark Wild Life Extreme Unlimited skóre 1 531 bodů. Naproti tomu Snapdragon 7+ Gen 2 poslední generace dosahuje ve stejném benchmarku skóre 1 956 bodů. Pokud jde o skóre v benchmarku AnTuTu, čipset Huawei získává 195 380, zatímco SoC Snapdragon poslední generace střední třídy 337 915 bodů.

Huawei Pura 70 Ultra
Zdroj: Huawei

Srovnávací testy ale nejsou všechno a nedělají z Huawei P70 Ultra špatný telefon

Kirin 9010 sice nedokáže překonat SoC Snapdragon poslední generace střední třídy, ale je třeba vzít v úvahu, že čísla benchmarků nejsou všechno. Jak již bylo zmíněno, společnost Huawei je velmi omezená, pokud jde o přístup k pokročilým technologiím výroby čipů. Skutečnost, že ještě loni dokázala nabídnout podporu 5G, byla působivá.

Nelze popřít, že Hauwei Pura 70 Ultra není nejrychlejší smartphone na trhu. Současným vlajkovým lodím se ani nepřibližuje. Nicméně Huawei Mate 60 Pro+ si stále drží sportovní číslo 2 v žebříčku fotoaparátů DxOMark. A s novým modelem Pura 70 Ultra společnost posunula fotografování na další úroveň.

Je vybaven motorizovaným výsuvným fotoaparátem na zadní straně, který je první svého druhu. Tato konstrukce umožňuje, aby fotoaparát zůstal v jedné rovině se zadní stranou, když se nepoužívá. Společnost dokonce integrovala do telefonu více technologií fotoaparátů.

Například 50 MP 1″ snímač kamery Pura 70 Ultra dokáže zachytit pohybující se vozidla rychlostí až 300 km/h. A i když výkon Kirinu 9010 není velký, systém Huawei HarmonyOS je velmi pečlivě optimalizovaný. To znamená, že by měl v pohodě zvládat každodenní aplikace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net, youtube.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *