Řada Oppo Reno 11 se chystá na globální trh

Oppo
Zdroj fotografie: Svět Huawei / Adam Vilkus

Oppo tento rok na český trh uvedlo řadu Oppo Reno 10. Oba její telefony jsme testovali a dopadly skvěle. A proto nás potěšilo, když se v Číně dostala na trh nová řada v podobě Oppo Reno 11. Nicméně, i přesto, že to bylo nedávno, tak už kolují první zvěsti o tom, že se brzy podívá na globální trh. Základní model Oppo Reno 11 5G byl zaznamenán v databázi National Broadcasting and Telecommunications Commission v Thajsku.

Smartphone se v ní objevil s číslem modelu CPH2599. A to jen chvíli poté, co byl v té stejné databázi schválen model Reno 11 Pro 5G s označením CPH2607. Bohužel z certifikace neznáme žádné další podrobnosti, a tak nám nezbývá nic jiného než čekat na úniky, které o nových modelech prozradí více. Zatímco čínské varianty Reno 11 mají čipset MediaTek Dimensity 8200, tak nedávný únik na benchmarkové platformě Geekbench ukázal, že základní model dorazí na globální trh s procesorem MediaTek Dimensity 1080.

V tuto chvíli tedy není jasné, jak vlastně budou specifikace globální verze vypadat. Rozdíl v čínské a globální verzi není nikterak překvapivý. Už minulá verze Reno 10 měla odlišné specifikace na obou trzích. Modely Pro měly podobné specifikace na obou trzích. Čínská verze má 6,7palcový zakřivený OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a svítivostí 950 nitů. V obrazovce je také 32MP selfie kamerka.

Nové Oppo s novým Androidem

Na zadní straně má nový telefon 50MP hlavní snímač Sony LYT-600 s optickou stabilizací, 8MP ultraširokoúhlý objektiv a 32MP teleobjektiv IMX709 pro 2x optické snímky. Uvnitř smartphonu je 4800mAh baterie s podporou 67W rychlého nabíjení. Software u něj tvoří ColorOS 14 založeným na novém Androidu 14.

Na základě všech indicií můžeme očekávat, že se globální varianta nového Oppa dostane na trh v prvním čtvrtletí příštího roku. Vzhledem k tomu, že se do Česka dostala řada Reno 10 tento rok, tak je pravděpodobné, že se k nám dostane i Reno 11.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 91mobiles.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *