Realme bude první značkou, která zkopíruje Dynamic island z iPhonu

Realme
Zdroj: Realme

Technologie mobilních telefonů prošla v průběhu let dlouhou cestou a jednou z posledních inovací je funkce Dynamic Islands, kterou poprvé představila společnost Apple ve svém iPhonu 14. Není však jasné, zda lidé tuto funkci na svých telefonech s Androidem skutečně potřebují, a zdá se, že některé značky nebyly přesvědčeny, když ji Apple poprvé předvedl. Nicméně jako u většiny inovací bylo jen otázkou času, kdy ji přijmou i další výrobci nebo vývojáři aplikací.

Některé aplikace s funkcí Dynamických ostrovů jsou sice v Obchodě Play k dispozici již delší dobu, ale společnost, která do zavedení této funkce do systému Android vložila skutečně nejvíce úsilí, je Realme. Společnost Realme se dokonce zeptala svých uživatelů, jaké informace by chtěli v těchto plovoucích černých boxech vidět. Tento krok se setkal se smíšenými reakcemi, někteří lidé považují tuto funkci za zbytečnou. Zatímco jiní se domnívají, že má potenciál zlepšit uživatelský zážitek.

Uniklé obrázky ukazují první verzi Dynamic island se systémem Android

Společnost Realme nedávno oznámila, že v nových verzích svého uživatelského rozhraní vyvinula upravenou funkci Dynamic island. Uživatelé tak mohli nahlédnout, jak bude fungovat a jak bude vypadat. V podstatě půjde o dostatečně inteligentní funkci, která bude skrývat přední fotoaparát. Tím, že zobrazí informace v plovoucím a přizpůsobivém černém rámečku. Uživatelé budou moci vidět časovač, ovládací prvky multimédií nebo další důležité informace. Jedná se o podobný prvek, který je již integrován do lišt rychlého nastavení nebo zamykacích obrazovek a je vždy zobrazen v systému Android.Plovoucí ostrov Realme bude prvním „oficiálním“ Dynamickým ostrovem systému Android. Uvidíme však, zda jej budou následovat i další výrobci. Není také jasné, jak Realme tuto funkci v rámci svého firmwaru pojmenuje. Viceprezident společnosti Realme, Madhav Sheth, zveřejnil obrázky funkce Dynamic Island, ale později je smazal, což vedlo ke spekulacím, že šlo o neúmyslný únik.

Leakeři také obnovili malé video, které ukazuje, jak Dynamic island fungují na mobilu Realme. Video však ukazuje funkci pouze při připojení rychlonabíječky SuperVOOC. O dalších možnostech, které by mohly fungovat, nejsou žádné informace. Je možné, že společnost Realme funkci stále testuje a ještě se nerozhodla, jak bude fungovat.

Závěrem lze říci, že Dynamic island je zajímavou novou funkcí, která má potenciál zlepšit uživatelský zážitek z mobilních telefonů. Realme je sice prvním výrobcem se systémem Android, který tuto funkci zavádí. Uvidíme, zda jej budou následovat i další výrobci. Zda se tato funkce široce rozšíří, nebo zůstane výklenkovou funkcí, se teprve uvidí. Je však zřejmé, že mobilní technologie se stále vyvíjejí a inovují a poskytují uživatelům nové a zajímavé funkce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5google.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *