Xiaomi přidává do MIUI 14 další bloatware, který může zpomalovat vaše zařízení

Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Oblíbené uživatelské rozhraní MIUI společnosti Xiaomi je známé svým elegantním designem a jedinečnými funkcemi. Bylo však oznámeno, že nadcházející aktualizace budou obsahovat další bloatware aplikace. To může být frustrující pro uživatele, kteří dávají přednost minimalistickému přístupu ke svým zařízením. Podle posledních informací se bohužel zdá, že počet bloatwarových aplikací bude dále narůstat.

Xiaomi přidává do MIUI další bloatware!

Některé ROM MIUI nyní obsahují bloatwarové prohlížeče, například Chrome, Opera a Mi Browser. Bylo oznámeno, že prohlížeč Opera je v zařízeních k dispozici jako bloatware a v globálních ROM jej lze odinstalovat. Ne však v například indických ROM. V současné době není prohlížeč Opera Browser dostupný v jiných regionech mimo globální trh a Indii. Prohlížeč Opera Browser má být součástí předinstalovaných bloatwarových aplikací. Začne se používat od březnové bezpečnostní záplaty 2023. Bude se týkat zařízení se systémem MIUI 14. Tedy téměř každý majitel na globálním trhu pocítí další nové aplikace.

Prohlížeč Mi Browser však nebude dostupný v ROM pro indický region kvůli zákazu prohlížeče Mi Browser indickou vládou z důvodu porušení ochrany osobních údajů. Stojí za zmínku, že společnost Xiaomi při oznámení MIUI 14 slíbila, že bude obsahovat méně bloatwarových aplikací. A uživatelé by měli mít možnost odinstalovat ty nechtěné. Je zvláštní vidět, že Xiaomi se vrací zpět ke svému původnímu konání v této oblasti a přidává další bloatwarové aplikace.

Xiaomi plánuje tyto bloatwarové aplikace zahrnout do budoucích aktualizací a hodlá je časem přidat i do nových regionů. Pokud patříte mezi uživatele, kterým tyto aplikace vadí a chtějí se jich zbavit, existují způsoby, jak to udělat. Na t ose brzy podíváme v dalším článku.

Přidání bloatwarových aplikací do aktualizací MIUI vedlo k některým otázkám, zda je to pro uživatele Xiaomi správný krok. Je důležité si uvědomit, že bloatwarové aplikace mohou zpomalovat zařízení a zabírat zbytečně místo v úložišti. Někteří uživatelé však mohou tyto aplikace považovat za užitečné a mohou ocenit jejich předinstalovaný status. Jak to máte vy?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xiaomiui.net

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *