Realme pracuje na rychlém 300W nabíjení

Realme
Zdroj: Realme

Realme se už v minulosti nechalo opakovaně slyšet, že chce být premiantem v rámci nabíjení jeho smartphonů, a jak se zdá, tak svých slov dostojí. V nedávném rozhovoru totiž vedoucí marketingu společnosti Realme Global uvedl, že společnost v současné době testuje 300W nabíjení.

Realme vsází především na rychlost

Realme je premiantem v nabíjení telefonů už od roku 2021. V tomto průlomovém roce totiž představila 66W nabíjecí technologii na svém smartphonu GT Master Edition, které dokázalo 4300mAh baterii nabít za 33 minut. V dnešní době nám to nemusí přijít mnoho, ale tehdy to byl velký hit. Samsung dokonce tento nabíjecí výkon nepodporuje dodnes, takže ono na něm pořád něco bude. O rok později, tedy v roce 2022, Realme představilo svůj smartphone GT Neo 3 s podporou nabíjení 150 W, které zvládlo baterii nabít z 0 na 50 % za pouhých 5 minut, ale to čínské společnosti pořád nestačilo. A tak minulý rok přišla na jejím vlajkovém telefonu s ještě výkonnějším 240W nabíjením, které telefon plně nabije za méně než 10 minut.

V tuto chvíli společnost pracuje na 300W nabíjecí technologii. Na základě různých demo ukázek víme, že telefon s touto technologií se nabije na 50 % za méně než tři minuty s tím, že plného nabití dosáhne za necelých pět minut. Podrobnosti o nové nabíjecí technologii jsou prozatím vzácné. V rozhovoru totiž Wong nezmiňoval jakékoli podrobnosti, jako je čas nabíjení nebo nějaké nevýhody. Dále ještě není jasné, kdy bude nová technologie dostupná v komerčně vydaném smartphonu.

Velmi rychlé nabíjení nabízí mnoho výhod jako třeba větší pohodlí uživatele na cestách, ale musíme myslet, že má i celou řadu nevýhod. Asi tou největší je velké přehřátí telefonu, což má přímý vliv na zdraví a životnost baterie. Kromě toho se musí společnost postarat o správné infrastrukturu uvnitř telefonu, což nemusí být nic snadného.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gadgets360.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *