Recenze HUAWEI FreeBuds Pro 3: Lepší zvuk jste ještě neslyšeli

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei si v oblasti sluchátek a reproduktorů vybudovala velmi silné jméno. Do jisté míry za to můžou americké sankce, které ji přinutily se soustředit také na jiné odvětví než pouze na mobilní telefony. Díky tomu tady máme dnes už velmi známou kategorii sluchátek FreeBuds.

Není tajemstvím, že sluchátka ze série FreeBuds už patří ke špičce v tomto oboru. Pokud si chcete užít kvalitní poslech vaší oblíbené skladby, tak jsem přesvědčen, že sluchátka od Huawei vám tuto možnost poskytnou. Nebudeme zbytečně otálet, a rychle se vrhneme na samotnou recenzi.

Obsah balení: Obsahuje vše potřebné

Prémiová sluchátka si zaslouží prémiové balení. Možná právě proto samotné balení působí minimalisticky, ale přesto velmi elegantně. Krabička je celá bílá a v horní části najdeme lesklý nápis HUAWEI Freebuds Pro 3 spolu s logem Huawei. Fotografie na obalu sluchátek nám dává najevo, kterou barevnou variantu si neseme domu.

V balení najdeme sluchátka, která jsou zavřena v nabíjecím pouzdře. Společnost ke sluchátkům přikládá i nabíjecí kabel s koncovkami USB-A a USB-C. Samozřejmě nechybí brožurky, které obsahují klasické obchodní informace o produktu. Jako poslední tady najdeme „plaketu“ ve které jsou posazeny silikonové špunty o různých velikostech. Huawei ke sluchátkám přibalilo špunty o velikostech XS, S a L. Díky tomu by sluchátka měla padnout skutečně každému.

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Změnu tady nečekejte

V oblasti vzhledu tady žádné změny nečekejte. Sluchátka a zároveň i samotné pouzdro je po designové stránce téměř totožné s předchozí generací. Nebudu lhát, když řeknu, že mě to malinko zklamalo. Přeci jenom například sluchátka Huawei Freebuds 5 měli oproti předchozí generaci značný designový pokrok, tak jsem něco podobného očekával i u této série. Bohužel, nedá se nic dělat. Na výraznější změnu designu si budeme muset ještě asi počkat.

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Zdroj: Svět Huawei

Samotné zpracování sluchátek a nabíjecího pouzdra je velmi kvalitní a bytelné. Huawei je v tomto směru velmi precizní a zpracování je skutečně na prémiové úrovni. Nemusíte mít strach, že vám bude například pant při otevírání pouzdra vrzat, případně se nepříjemně viklat.  

Nám do redakce na testování dorazila sluchátka v barvě Silver Frost. Jedná se s velkou pravděpodobností o nejoblíbenější barevný model. Povrchová úprava nabíjecího pouzdra je lehce matná bez zbytečných odlesků. Po otevření pouzdra nás čeká pravý opak, sluchátka jsou vyrobena ve stříbrném lesku. Jedná se prémiový lesklý povrch, který působí jako zrcadlo. Je to opravdu skvělá kombinace, která se k sobě hodí a působí to elegantně.

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Zdroj: Svět Huawei

Jedna věc, která mně celkem mrzí, tak je nápis „HUAWEI“ na zadní straně sluchátek. Když si sluchátka položíte například na stůl, tak vypadají jako nějaká „no name“ sluchátka. Možná by se společnost mohla zamyslet a dát název značky na přední stranu produktu.

HUAWEI FreeBuds Pro 3
Zdroj: Huawei

Zvuk: Tohle jste ještě neslyšeli

Pravdou je, že pokud jste si dříve zakoupili špuntová sluchátka, tak hlavním aspektem při poslechu hudby byly pouze basy. Člověk se mohl pomalu rozloučit s poslechem středních tónů a výškové tóny jste ani neměli kolikrát šanci slyšet. Hlavní důraz byl kladen na basovou složku a ta byla až nepříjemně vytažena do popředí. Naštěstí je tahle doba už nenávratně pryč a dnešní sluchátka už taková nejsou.

Sluchátka Huawei FreeBuds Pro 3 naštěstí taková nejsou a jejich zvukový projev je až neuvěřitelný. Stále si stojím zatím, že zvukový projev sluchátek Huawei je tak trochu specifický. Je lehce odlišný od konkurence, a možná proto mají sluchátka této společnosti tak silný úspěch po celém světě.

Sluchátka FreeBuds Pro 3 mají 11mm měnič, který se zaměřuje speciálně na nízké frekvence. Součástí sluchátek je i upravený měnič, který je určen zvláště na výškové tóny. Jak bývá u Huawei zvykem, tak při poslechu hudby nabídne například Hi-Res Wireless audio. Nemusíme říkat, že při poslechu vaší oblíbené skladby vás dokáže čistota zvuku absolutně pohltit.

Sluchátka hrají skutečně čistě bez rušivých faktorů. Pokud jste milovníkem hlasité hudby stejně jako já, tak budete skutečně nadšeni. I když si budete pouštět skladby na maximální možnou hlasitost, tak nebude docházet k žádnému zkreslení. Jsem si vědom toho, že vnímání hudby a zvuků je velmi subjektivní, protože to každý máme jinak, takže co je příjemné pro mě, nemusí být příjemné pro vás. Ale z mého pohledu je tento zvukový projev skutečně povedený.

V aplikaci AI Life si budete moci celkem šikovně pohrát s ekvalizérem. Huawei udělal v tomto směru značný pokrok a personalizace nastavení je skutečně slušná. Stejně jako u předchozího modelu máme kromě standardních kodeků SBC a AAC také proprietární Sony kodek LDAC s bitratem až 990 kb/s a L2HC 2.0 (až 960 kb/s). Poslední jmenovaný pochází přímo od společnosti Huawei.

Potlačení okolního hluku: Tuhle funkci si zamilujete

Aktivní potlačení hluku u tohoto modelu je naprosto famózní. Pravdou je, že to poznáte ihned po nasazení sluchátek. Jakmile si sluchátka dáte do uší, tak se spustí funkce ANC, a vy se najednou ocitnete v absolutním tichu.  

Sluchátka si jednoduše poradí se zvuky z našeho každodenního okolí. Například projíždějící auta, letící letadla, tramvaje případně zvuky metra. Kolikrát se mi stalo, že jsem například neslyšel ani otevření dveří od výtahu. Nebojím se říci, že Huawei FreeBuds Pro 3 v tomto odvětví patří mezi nejlepší hráče na trhu.

Zdroj: Svět Huawei

Ovládání pomocí gest: Už taková klasika

Stejně jako například u modelu Freebuds 5, tak i tady najdeme ovládání pomocí gest. V dnešní době už je tato vychytávka velmi rozšířená a není to už nic nového. Na gesta si člověk navykne skutečně rychle, při prvním připojení vám aplikace AI Life ukáže, jak s gesty zacházet. Později už je využíváte zcela automaticky a berete to jako samozřejmost.

Na kartě „Gesta“ v aplikaci AI Life se dozvíte, jaká gesta jsou k dispozici s tím, že některá z nich si můžete přizpůsobit. Máte k dispozici „Dvojité poklepání“, které přijímá nebo ukončuje hovory na každém sluchátku, a můžete také přizpůsobit každé sluchátko tak, aby buď „Přehrálo“ nebo „Pozastavilo“ skladbu, přeskočilo na „Další skladbu“, vrátilo se na „Předchozí skladbu“ nebo „Probudilo hlasového asistenta“.

Například potáhnutím prstem po sluchátku nahoru zvýšíte hlasitost a potáhnutím směrem dolů hlasitost zase snížíte. Dále pak při jednom klepnutí a následným podržením sluchátka odmítnete příchozí hovor. Možností je skutečně mnoho a záleží jen na vás, jak si gesta upravíte podle sebe.

Výdrž baterie a nabíjení: Zlatý střed

V této oblasti si myslím, že je Huawei srovnatelný s konkurencí. Podle vlastní zkušenosti vím, že model FreeBuds Pro 3 s aktivovaným ANC vydrží na jedno nabití zhruba 5 hodin při hlasitosti kolem 70 %. Pokud se samozřejmě rozhodnete funkci ANC vypnout, tak se dostanete na výdrž kolem 7 hodin. Jsou to příjemné hodnoty, které se vám budou hodit například při delším cestování.

Nabíjecí pouzdro vám v ideálních podmínkách nabídne téměř tři plnohodnotná nabití. Díky tomu je celková výdrž více než slušná. Díky tomu uspokojí velkou základnu uživatelů, kteří nebudou muset řešit například časté nabíjení na cestách.

V oblasti nabíjení tady máme dvě možnosti. Buď můžete využít klasicky USB-C, které vám sluchátka nabije přibližně do hodiny. Další oblíbenou možnosti je využít funkci bezdrátové nabíjení na podložce standardu Qi výkonem 2 W. Tam si budete muset na nabití počkat lehce přes dvě hodiny.

Zdroj: Svět Huawei

Závěr: Hodně muziky za málo peněz

Pravda je taková, že nejnovější generace sluchátek Huawei FreeBuds Pro 3 není nejlevnější. Cena nového modelu se vyšplhala téměř k hranici 5 tisíc korun. Samozřejmě víme, že to není zrovna málo. Ale nebojím se říci, že z druhého pohledu je tato cena opravdu adekvátní.

Sluchátka mají navíc certifikaci IP54, takže nabízí i odolnost vůči vodě. Není tedy možné, že by vás zaskočil nějaký letní deštík. K tomu přidejte kvalitní podání zvuku, opravdu propracované ANC a se smartphony Huawei i špičkový zvukový přenos v kodeku L2HC.

Jediná věc, která nás na těch sluchátkách zklamala, tak to byl „starý“ design, který známe z předchozích generací. Jelikož se jedná o prémiový segment, tak jsme čekali nějakou výraznější změnu v oblasti designu. Třeba se jí dočkáme u následující generace.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

HUAWEI FreeBuds Pro 3 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *