Reproduktor Sencor SSS 3100: Skvělý poslech, který potěší nejen uši, ale i vaše oči

Sencor SSS 3100
Zdroj: Svět Huawei

Věříme tomu, že společnost Sencor nemusíme dlouze představovat. Proto si troufáme říci, že na našem trhu stěží najdeme domácnost, kde by se nenašel alespoň jeden produkt od tohoto výrobce. Tomu všemu nahrává fakt, že na našem trhu už působí pěknou řádku let. Když se nám tedy naskytla možnost testovat tento nový reproduktor, tak nešlo tuto nabídku odmítnout. Přeci jen Sencor reproduktory umí, tak si nechceme nechat ujít tuto novinku.

Na vyzkoušení a pořádné otestování nám dorazil do redakce Bluetooth reproduktor Sencor SSS 3100. Už na první pohled je zřejmé, že je to pořádný macek, který nabízí špičkový výkon. Škoda, že moji upřímnou radost z reproduktoru nesdíleli i moji sousedi, kteří si museli během testování občas vyslechnout i nějakou tu hlasitější skladbu. Nyní se v rychlosti mrkneme na některé parametry, a poté půjdeme na samotnou recenzi.


Sencor SSS 3100: Specifikace

  • Rozměry: 360 × 135 × 184 mm (š / v / h)
  • Hmotnost: 2,1 kg
  • Dobíjecí baterie: 3600 mAh
  • Bluetooth 5.1
  • Nabíjecí port: USB-C (DC 5 V / 2 A)
  • Maximální doba přehrávání: až 7 h
  • Maximální výkon 60 W

Obsah balení: Vše potřebné na jednom místě

Balení je u Sencoru velmi jednoduché. Když si otevřete samotnou krabici s reproduktorem, tak zde najdete nabíjecí kabel, propojovací AUX kabel a manuál. Jak už bývá zvykem, tak nabíjecí kabel je USB-A s koncem USB-C. Naštěstí tu nemáme žádný proprietární konektor, který by nám v tom dělal neplechu, a museli bychom nosit další kabel sebou všude navíc. Vše důležité k provozu najdeme v balení, a nyní se podíváme na zpracování.

Vzhled a zpracování:

Nebudu lhát, protože sám jsem byl zaskočen velikostní celého reproduktoru. Jsem z různých testování zvyklí na menší kousky, než je tento. Design celého reproduktoru je skutečně zajímavý. Líbila se nám jeho robustnost a pevné zpracování. Nutno říci, že i když váži lehce přes 2 kg, tak ta váha tam není znát. Nehrozí tedy, že se vám cestou například k vodě pronese.

Vzhledem ke zmíněné váze je fajn, že reproduktor nabízí silné madlo, které skvěle padne do ruky. Spolu s madlem tu najdeme ještě dvě oka, díky kterým si můžeme reproduktor připnout na popruh a nosit ho rovnou přes rameno. Skutečna příjemná vychytávka, když máte plné ruce a chcete si vzít reproduktor sebou.

Z přední strany má reproduktor bezpečnostní mřížku, pod kterou jsou ukryté dva reproduktory. A aby toho nebylo málo, tak se podařilo společnosti Sencor k reproduktorům usadit i kvalitní LED osvětlení. Díky tomu si můžete zvolit z několika světelných efektů, který se mění například podle stylu hudby a její hlasitosti. Je to skutečně drobný doplněk, který dokáže zpříjemnit poslech v pozdních nočních hodinách. Dále po obou stranách najdeme dva subwoofery, které nabídnou plnotučné basy za každé situace.

Na zadní straně pod silnou gumovou krytkou najdete prostor pro konektory. Je tady USB-C pro napájení, dále USB-A například pro připojení flash disku, AUX vstup a jako poslední port na připojení mikrofonu. Ano, pokud jste milovníci karaoke, tak je tento reproduktor přímo pro vás. A jako poslední v horní části pod madlem najdeme pogumovaná tlačítka na ovládání reproduktoru.

Jak už vám z popisu nejspíše došlo, tak tento model se pyšní certifikací IPX5. Reproduktor je tedy odolný proti tryskající vodě. Proto nemusíte mít strach, že vám letní deštík pokazí skvěle rozjetou párty.


Nenechte si ujít:


Zvuk: Pár decibelů nám tu chybí

Pokud značku Sencor znáte, tak víte, že ve své cenové kategorii se jedná skutečně o zajímavé produkty. V tomto případě to platí dvojnásob, a jsme za to rádi.  Hned na úvod povíme, že nás v redakci zvuk mile překvapil. Tím, že Sencor už trochu známe, tak jsme věděli, co nás čeká.

Reproduktor nabídne skutečně čistý zvuk, silné hutné basy, a když už je tma, tak i slušnou podívanou. I když nastavíte hlasitost skutečně na maximum, tak se projeví skutečně minimální zvukové zkreslení. Na druhou stranu je jedna věc, kterou bych reproduktoru vytknul.

Vzhledem k obrovskému tělu jsme v redakci očekávali, že bude reproduktor o něco hlasitější. Když nastavíte hlasitost na max, tak budete samozřejmě spokojeni, ale přiznáme se, že nám tam ještě pár decibelů na hlasitosti schází. Můžeme spekulovat, proč tomu tak je, ale osobně si myslíme, že díky tomuto kroku se Sencor snažil vyhnout případnému nepříjemnému zkreslení, které pak až nepřiměřená vysoká hlasitost způsobuje. 

Když jste někde na párty, máte v sobě už pár povzbuzujících drinků a pomalu se vlníte do hudby DJ Boba. Tak vám je nějaké malé zkreslení celkem šumák, a jste rádi, že hudba hraje hezky nahlas. Proto si myslíme, že Sencor mohl malinko povolit otěže a nechat jít reproduktory malinko na vyšší hranici.

Připojení: Nic rychlejšího nenajdete

Výhodu u tohoto reproduktoru vidím v tom, že si nemusíte stahovat žádnou aplikaci, aby vám vše fungovalo. Jednoduše připojíte svůj telefon pomocí BT k reproduktoru a zábava začíná.

Párování není skutečně nic složitého, a celá akce Vám zabere pouze pár vteřin. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Reproduktor Vás na to upozorní hlasovou odezvou a modrou diodou. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „Sencor SSS 3100 a pouhým kliknutím zařízení spárujete.

Připojení tady funguje klasicky přes BT ve verzi 5.1. Aby toho nebylo málo, tak si můžete k zařízení připojit flash disk s hudbou, případně pomocí AUX konektoru si pustit hudbu na přímo. Pokud jste milovníci pěvecké soutěže SuperStar, tak vás jistě potěší vstup na mikrofon, díky kterému budete moci potěšit své přátele kvalitním zpěvem. Upřímně říkáme, že tuto část jsme netestovali. Naše úcta k okolí je mnohem větší než touha stát se pěveckou hvězdou.  

Baterie: Držák, který vás nezradí

Výrobce reproduktoru slibuje přehrávání hudby po dobu až 7 hodin při zhruba 50 % hlasitosti. Údaj je to skutečně slušný, ale je i pravdivý? Nebudu vás dlouze napínat. Ano, je. Při testování jsem se dostal lehce přes 6 hodin, takže víme, že i těch 7 je reálných.

Vzhledem k velikosti těla a samotné baterie, která má kapacitu 3600 mAh, se to dalo očekávat. Jsme rádi, že už nastala ta doba, kdy pomalu ke všem zařízením stačí jen jeden kabel, konkrétně USB-C. Je jedno, jestli nabíjíte smartphone, notebook, powerbanku, reproduktor, prostě na vše vám stačí jeden konektor. Tento nabíjecí kabel navíc najdete přímo v balení.

Závěr: Sencor umí a dává to najevo

Po delší době tady máme reproduktor, který člověku vykouzlí úsměv na tváři, a přitom nestojí raketu. Ohledně negativ tady toho na řešení také moc není.   Všechno to jsou jen drobné nedostatky, kterých si při běžném užívání nevšimnete. Jediné, co můžeme společnosti Sencor vytknout, je skutečně menší maximální hlasitost vzhledem k velikosti produktu, ale to není nic závratného, protože i tak uspokojí vaše choutky, tomu věřte.

Skvěle doplní i Váš pracovní stůl / Zdroj: Svět Huawei

Je pravdou, že za 1 499Kč je to skutečně dobrá koupě. Za své peníze dostanete slušně vybavený přenosný reproduktor, který si můžete vzít klidně k vodě a následně poslouchat Vaše oblíbené skladby po několik dlouhých hodin. Když se ohlédneme za celým testováním, tak za tyto peníze dostanete nejspíše nejlepší reproduktor v takovéto výbavě.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Reproduktor Sencor SSS 3100 na Zboží.cz

Autor: Zboží.cz

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *