Recenze Huawei Wach GT4: Dokonalost, která neomrzí

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Už je to delší dobu, co se na náš trh dostaly hodinky Huawei Watch GT4. K nám do redakce se nicméně dostaly až tento měsíc, a tak vám přinášíme recenzi, ve které se dozvíte, co se povedlo a co naopak ne. Ale ještě než vám tohle prozradím, tak se nejprve podíváme na nějaké specifikace, které můžou být pro vás zásadní.

Specifikace:

  • Rozměry: 46 x 46 x 10,9 mm
  • Váha hodinek bez řemínku: 37 g (41 mm), 48 g (46 mm), celková hmotnost záleží na typu řemínku
  • Displej: 1,43palcový AMOLED displej, 466 × 466 pixelů, PPI 326
  • Tělo hodinek: přední část: Kov, zadní část: plast, ciferník: sklo
  • Řemínek: Záleží na typu hodinek
  • Senzory: Akcelerometr, Gyroskop, Kompas, Optický snímač srdečního tepu, Barometr, Senzor teploty, SpO2
  • Konektivita: GPS, Bluetooth 5.2, Mikrofon, Reproduktor
  • Voděodolnost: IP68, 5 ATM

Obsah balení: Vše, jak má být

Nebyl by to Huawei, kdybychom se nedočkali toho, co má v balení být. V jeho baleních se zpravidla vyskytuje vše důležité, což je pro nás samotné zařízení a nabíjecí adaptér i s kabelem. Balení od nových hodinek tohle má, a tak si nemáme na co stěžovat. Samotné hodinky na sobě mají rovnou i řemínek, a vy se tak nemusíte zaobírat jeho nasazováním.

Kabel má koncovku USB-A a snadno jej připojíte například k nabíjecímu adaptéru od vašeho telefonu, takže se nemusíte bát dokupování nějakého dalšího příslušenství. Jsem rád za to, že Huawei mě v tomto ohledu nezklamal a pevně věřím, že si konzistenci svých balení zachová i do nového roku. Ten totiž může být pro některé lidi ještě finančně náročnější než tento a určitě se nikomu nebude chtít nic přikupovat.

Vzhled a zpracování: Další hodinky, na kterých si dal Huawei záležet

V odvětví hodinek už Huawei proslul jako výrobce snad s těmi nejzajímavějšími hodinkami v rámci designu. Cejch výrobce hezkých hodinek se s ním drží už od řady Watch GT2 a nové GT4 nám ukazují, proč tomu tak je. Když celé hodinky vezmu komplexně k sobě, tak elegantní hnědý řemínek ve stylu umělé kůže dokonale ladí se samotným tělem hodinek a nápis na dolní straně řemínku „Huawei“ vše jenom podtrhuje. Z každého zařízení čínského výrobce mám vždy dobrý pocit a tady tomu není jinak.

Popravdě vás tady nechci zatěžovat specifikacemi, když jsou o několik řádků výše, tak se vrhneme pouze na mé subjektivní pocity jako běžného uživatele. A to bych rovnou začal s mnou několik zmíněným řemínkem. My ho do redakce dostali v hnědé barvě, ale samotné hodinky si můžete zakoupit i s jiným řemínkem a designem. Tam už se pak samozřejmě cena liší s tím, že může být ještě vyšší. Přiznám se, že si nejsem úplně jistý tím, do jaké míry se takový řemínek hodí na sportování, ale v rámci designu je určitě pěkný. Pokud chcete hodinky vyloženě kvůli sportům, tak bych se spíše zaměřil na ještě levnější model s plastovým páskem. Ten sice není tak elegantní, ale každý má jiné priority.

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Když se teď podíváme na samotné tělo hodinek, tak na něm poznáme, že muselo podstoupit několik procedur, než se vyšperkovalo do nynější podoby. Kovový rámeček vypadá náramně v kombinaci s přiměřeně velkým displejem. Spodní strana je zase pro změnu speciálně upravená skrze nabíjení samotného zařízení. To se provádí bezdrátově.

Kolikrát si ani nevšimnete, že máte hodinky na ruce, jelikož jsou minimálně na můj vkus docela lehké. Na jejich pravé straně ještě naleznete dvě tlačítka. To vrchní slouží k zapnutí menu nebo naopak. Když máte nějakou aplikaci otevřenou, tak jej zmáčknete a hodí vás to na domovskou obrazovku. Na dolní si jako klasicky můžete přednastavit libovolnou aplikaci, která se vám po jeho stisknutí zapne. A nakonec věřím tomu, že si zlepšíte svou pozornost, protože se budete neustále bát toho, abyste si takové krásné hodinky nezničily třeba tím, že omylem praštíte do zdi.

Displej: Nebudete mít problém

Displej na hodinkách se mi líbí už u mých několik let starých Watch GT2, takže na nových GT4 to je spíše jen taková třešnička na dortu. S displejem jsem žádný problém a i přes dlouhé používání nových hodinek jsem na něm nenašel ani jeden škrábanec. Takže i v této oblasti Huawei nezklamal a já mám z toho radost.

Samotná svítivost displeje, jeho velikost a provedení je v mých očích zcela ideální, i když by možná samotné tělo s displejem mohlo být pro ženy až moc velké. Ty by se v takovém případě měly spíše zaměřit na 41mm verzi, která se v moc aspektech neliší.

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Výdrž baterie: S přehledem dva týdny

V případě, že máte rádi řadu GT od Huawei, tak se vsadím, že si potrpíte na výdrž baterie stejně jako já. Přiznám se, že bych nechtěl mít hodinky od Samsungu nebo Applu, které bych každý den musel nabíjet. V tom čínskou společnost oceňuji, protože zatímco klasická číselná řada má nízkou výdrž, tak GT si pořád drží svůj standart.

U nových GT4 se s přehledem dostanete na 14denní výdrž za předpokladu, že nebudete moc nároční. A to já popravdě moc nejsem, a tak jsem hodinky za celou dobu testování nabíjel pouze jednou. Je jasné, že pokud budete pravidelně používat GPS, nastavíte si Always on Display a podobně, tak bude výdrž nižší.

Systém a uživatelské rozhraní: HarmonyOS jako ideální parťák

Huawei už do svých modelů v rámci hodinek, ale i jiných zařízení, nasazuje HarmonyOS, což je váš ideální partner. V tuto chvíli bych řekl, že se jedná o ideálního partnera, se kterým vám bude pramálo věcí scházet. Největší problém je v mých očích absence Google aplikací. Do hodinek si můžete stahovat aplikace pouze z AppGallery, kde výběr opravdu není moc pestrý. A když už jsem si do hodinek stáhnul aplikaci eSound, tak mi přišlo, že ani nefungovala, tak jak má. To mě lehce zklamalo.

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

V rámci pohybu po systému si myslím, že si taky nemá běžný uživatel na co stěžovat. Obrázky aplikací jsou intuitivní a asi drtivá většina lidí pozná funkci už jen z obrázku. Uspořádání aplikací je rovněž fajn, i když se přiznám, že v něm nevidím smysl, což je možná škoda. Dokázal bych si představit, že by vedle sebe byly alespoň aplikace, které měří tep, teplotu kůže apod.

V konečném důsledku bych těmto hodinkám v rámci systému jen těžko mohl něco vyčíst. Dokonce totiž počítají i spálené kalorie a vytváří vám v aplikaci Zdraví plán na hubnutí na základě vaší hmotnosti atp. Je to úžasné a opět se domnívám, že to ocení mnoho uživatelů. Svým způsobem je to i zajímavá motivace, když vidíte všechna ta čísla před sebou.

Sportovní aktivita a sledování zdraví: Nemáme si na co stěžovat

Huawei je v oblasti sportovních aktivit velmi čilý. V hodinkách jich najdete několik desítek, včetně několika neatraktivních sportů z pohledu Evropana. To svědčí o tom, že se tato zařízení ujímají nejenom zde, ale i v jiných částech světa. Jestli vás jmenovitě zajímají zdravotní funkce, kterými hodinky disponují, tak jsou to tyhle: sledování okysličení krve (SpO2), měření tepové frekvence, měření délky spánku a jeho kvality s doporučeními pro lepší spánek, měření teploty kůže (nezaměňovat s teplotou těla), měření stresu, měření spálených kalorií a měření výšky, ve které se nacházíte případně tlaku.

Model GT4 je zajímavý tím, že umí měřit teplotu kůže, což může mnoho uživatelů zaměnit s teplotou těla, ale je v tom značný rozdíl. Zatímco teplota těla je celková teplota organismu, tak teplota kůže je pouze teplota vrchní části pokožky, a tak je jasné, že se vždy budou obě čísla lišit.

Měření bych odhadl, že jsou relativně přesná a zcela orientačně na ně spoleh je. Avšak jsem je porovnával pouze s mými staršími hodinkami GT2, kde nějaká ta odchylka byla. Ale ze všeobecného hlediska bych řekl, že je vše v pořádku. Já osobně mám rád měření spánku, kde mi vyjíždí i různé tipy, jak svůj spánek mohu ještě zlepšit.

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Cena a dostupnost: Široké spektrum cen i modelů

Vůbec nejdražší model celé řady stojí 9499 Kč na oficiálních stránkách Huawei. Za tuto sumu dostanete 41mm hodinky z nerezové oceli, které sice vypadají krásně, ale mnoho uživatelů může odradit cena. O tisíc korun méně pak stojí 46mm verze, která je rovněž z nerezové oceli. Ostatní modely se poté pohybují od 5999 Kč do 6999 Kč. V mých očích je velká škoda, že Huawei neuvedl také 41mm ve sportovní variantě. Nicméně, i přesto je výběr bohatý, a vy si favorita vyberete. Námi testovaný model stojí 6499 Kč.

Závěr: Tyto hodinky stojí za to

Pokud nutně nepotřebujete placení hodinkami, hry v hodinkách nebo odepisování na zprávy, tak budete spokojeni jako já. Já sám bych se definoval jako méně náročný uživatel a věřím tomu, že takových nás je víc. Existující problémy v těchto hodinkách pomalu ani nenajdete, a to je dobře. Těší mě, že si technologické firmy dávají záležet na tom, co nám představují.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Huawei Watch GT4 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hodnocení: 8

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *