Recenze OPPO Enco Buds 2: Levné neznamená automaticky špatné

Zdroj: Svět Huawei

Když jsme měli v redakci na testování produkty od Oppa, tak to byly zpravidla jen telefony, ale tentokrát se nám podařilo získat sluchátka. Ta jsou sice levná, ale v žádném případě nejsou špatná. V této recenzi vám napíšu všechny klady a zápory, které se mi podařilo najít s tím, že musím poznamenat, že rozhodně převažují ty klady vzhledem k ceně okolo 900 Kč.

Obsah balení: Praktický a jednoduchý

Nedávno jsem testoval smartphone OPPO Reno 11F 5G s tím, že tměl balení velmi jednoduché bez nabíjecího adaptéru či krytu navíc. Nebudu vás dlouho napínat – se sluchátky je to úplně to stejné. A co to vlastně znamená? Že v balení najdete jen a pouze nabíjecí pouzdro a samotná sluchátka. Nicméně, není to žádná hrůza. Faktem je, že tato sluchátka stojí pár stovek korun, a tak nikdo nemůže očekávat kabel navíc apod. Navíc nabíjecí pouzdro podporuje USB-C konektor, který má snad doma naprosto každý.

Velikost a zpracování: Snad nikdo si nemůže stěžovat

Nebyl bych to já, kdybych nezačal nabíjecím pouzdrem, které je pro většinu uživatelů velmi důležité. Pouzdro se v mých očích Oppu povedlo. Je pravdou, že to není nic speciálního či výstředního, ale to vůbec nevadí. Většině lidí, kteří si tato sluchátka pořídí, nepůjde primárně o vzhled. Jinak my měli pouzdro v bílé barvě, která je taková neutrální. Jestli je něco pořádně znát, tak je to plast – bohužel OPPO vsadilo na ten nejvíc obyčejný plast, ale neřekl bych, že je to nějaký problém vzhledem k cenovce. Pant pouzdra nikterak neskřípal, nevrzal a řekl bych o něm, že je spolehlivý.

Zdroj: Svět Huawei

Samotná sluchátka jsou za mě skvěle provedená. Padnou do uší naprosto senzačně, a to natolik, že kolikrát ani nejde slyšet okolní hluk. Někdy mi přišlo, jako kdyby tato sluchátka měla ANC, i když ho nemají. Takže jestli bych OPPO za něco rozhodně pochválil, tak je to skvělý tvar samotných sluchátek. Dokonce jsem s nimi i párkrát dobíhal na MHD s tím, že ani jedno ze sluchátek vůbec nepovolilo.

Takže za mě se v oblasti velikosti a zpracování jedná o sluchátka s velmi výhodným poměrem cena / výkon a budu jedině rád, pokud takových produktů bude stále více.

OPPO
Zdroj: Svět Huawei

Zvuk: Tak to jsem nečekal

Teď budu sluchátka poměrně hodně chválit, ale myslete na to, že se ta chvála týká produktu za pár stovek, a proto je tak velká. Jasně, že to nejsou nejlepší sluchátka pod sluncem, ale minimálně v jejich cenové kategorii se jedná o skvělé zařízení. Zvuk samotných sluchátek je až překvapivě čistý a latence dost nízká. Takže platí, že to co vidíte před sebou na mobilu, slyšíte také ve sluchátcích.

V aplikaci mají sluchátka hned několik různých režimů a musím uznat, že rozdíl mezi režimy je znát. Například je tam basový režim, který zvýrazní basy během poslechu, a ty pak zní naprosto skvěle. Jsou až překvapivě věrohodná a ano, někdy se něco pokazí a nezní to tak skvěle, ale s ohledem na cenu…

Když se detailněji zaměříme na používání sluchátek na veřejnosti, tak bych řekl, že jsou naprosto v pořádku opět s ohledem na cenu. V podstatě bude stačit, když si trochu zvýšíte hlasitost a nebude vás z velké části rušit ani tramvaj. Ale zas musíme myslet na to, že zvýšená hlasitost může poškodit sluch, takže je jen na každém z nás, jakou cestu si vlastně vybere.

OPPO
Zdroj: Svět Huawei

Aplikace a gesta: Intuitivní a jednoduchá

Aplikace HeyMelody, se kterou se sluchátka spojují, funguje spolehlivě, a to i na telefonu bez Google služeb. Je velmi snadná, přehledná a intuitivní. Pro někoho by snad mohla být nevýhoda to, že je v angličtině, ale domnívám se, že v dnešní době už většina lidí anglicky mluví. V samotné aplikaci najdete nastavení gest, která fungují spolehlivě a já s nimi neměl vůbec žádné problémy.

Bohužel, když jsem se pokoušel do aplikace přihlásit podruhé, tak už to nešlo. Sluchátka byla připojená přes Bluetooth k telefonu, ale v samotné aplikaci mi to psalo jen „připojování“ s tím, že se nakonec nepřipojila. Na tom snad OPPO do budoucna zapracuje. Aplikaci jsem musel přeinstalovat, aby to zas šlo a pak se stalo to stejné, takže přidávám pouze snímky z obrazovky z aplikace, kdy jsem k ní nebyl připojen. Přesto jde v ní vše důležité vidět.

Telefonní hovory: Vše bez problémů

Během hovorů mě vždy druhá strana slyšela bez problémů. Samozřejmě záleží i na vnějších vlivech, ale všeobecně můžu říct, že když byly ideální podmínky, tak mi bylo protistranou vždy řečeno, že je můj hlas čistý a slyší mě dobře. Když pak foukal nějaký ten vítr, tak ten měl samozřejmě negativní vliv na můj hlas apod. ale s tím má problém drtivá většina sluchátek.

Baterie: Spolehlivá

Opět něco, co je skvělé. OPPO slibuje v reklamách až 28 hodin přehrávání muziky a já to mohu potvrdit. Samozřejmě samotnou výdrž baterie ovlivňuje také to, jak velkou hlasitost máte nastavenou a vzhledem k tomu, že já si šetřím své uši, tak jsem hlasitost téměř nikdy neměl na více než 80 %. Sluchátkám ještě poměrně hodně pomáhá to, že nemají ANC. Já osobně jsem velký pedant na výdrž baterie, a tak mě vždy zařízení s dlouhou výdrží baterie do značné míry potěší.

Závěr: OPPO se ukázalo

OPPO především vynikají díky jejich kontrastu v rámci ceny a výkonu. Za svou cenu toho nabídnou mnohem více, než by běžný uživatel očekával. A pokud hledáte sluchátka s cenou okolo 900 Kč, tak byste se na ně měli rozhodně zaměřit. Je dost možné, že v této kategorii už lepší produkt neseženete.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

OPPO Enco Buds 2 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *