Recenze Honor Magic V2: Ohebný smartphone, proti kterému vypadá konkurence jako hračka

Zdroj: Svět Huawei

Tenhle rok je na novinky v oblasti smartphonů na evropském trhu skutečně bohatý. Jsme rádi, že se nám do redakce podařilo získat nový skládací smartphone od společnosti Honor. Za posledních několik let ušel Honor skutečně velký kus cesty a nyní se může rovnat s předními výrobci smartphonů po celém světě.

Nyní se ale zaměříme na ohebnou verzi, která je nově dostupná i na našem trhu. Jedná se o model Honor Magic V2, který si vás získá na první pohled. Pokud si totiž smartphone vezmete do ruky, tak například podle hmotnosti ani nepoznáte, že se jedná o skládací verzi smartphonu. S těmito detaily bych mohl klidně dále pokračovat, ale to si necháme na samotnou recenzi. Teď se ještě v rychlosti podíváme na pár parametrů, které vás budou jistě zajímat.

Obsah balení: Musel jsem se pousmát

Společnost Honor si dala s balením opravdu záležet. Smartphone vám dorazí v příjemné černé krabici kterou na vrchu zdobí zlatým písmem napsáno „HONOR Magic V2“. Jedná se o skutečně příjemné balení, které už na první pohled evokuje, že vám do rukou přišlo něco velmi luxusního.

Po rozbalení krabice na vás jako první vykoukne v plné kráse rozložený smartphone. Pod ním se nachází krabička, která obsahuje pouzdro, nabíjecí kabel, jehlu na simkartu a pár brožurek ke smartphonu. To je vše, přátelé. Možná jste nyní zaraženi jako já, ale bohužel ani zde, konkrétně u smartphonu za bezmála 50 tisíc korun Honor nedodává do balení 66W nabíjecí adaptér.

Jak už jsem psal v předchozí recenzi u jednoho Honor smartphonu, tak situace je o to úsměvnější v tom, že Honor na svém oficiálním webu samotný adaptér ani nenabízí. Takže musíte jít například na stránky Alzy, a tam si za necelých 600 korun koupit originální adaptér Honor, který je v balení s dalším kabelem. Takže pak máte doma zbytečný kabel, který hodíte doma do šuplíku a časem ho stejně vyhodíte. Ekologie postavená na hlavu.

Honor Magic V2
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Konkurence může jen tiše závidět

Tady jsem byl skutečně mile překvapen. Už při představení tohoto modelu jsem byl v úžasu z toho, jak Honor dokázal vyrobit skládací smartphone s pouhou tloušťkou 9,9 mm v zavřeném stavu. Je to naprosto neuvěřitelné, když si uvědomíte, že například nový iPhone 15 Pro Max má tloušťku 8,3 mm.

Honor Magic V2
Zdroj: Svět Huawei

Když nastane ta krásná chvíle a vy si Honor rozložíte, tak rázem máte v ruce zařízení, které má tloušťku pouhých 4,7 mm. To je v tomto segmentu smartphonů naprosto nepředstavitelné, a přesto se to čínské společnosti Honor povedlo. Jenom pro srovnání model Samsung Galaxy Fold 5 má v zavřeném stavu 13,4 mm a v rozloženém 6,1 mm, ale nyní zpět k Honoru. Nám do redakce dorazila modelová varianta ve fialové barvě. Uznávám, že vypadá skutečně elegantně, já sám bych jí dal přednost před černou verzí. Lesklý rámeček telefonu je také sladěn do fialova a jako celek to vypadá skutečně elegantně. Zadní strana smartphonu mění barvu podle úhlu pohledu. Prolíná se tam prvek tmavě fialové spolu s černou, obě barvy nabízejí jemný detail s lehkými třpytkami. Pokud se zaměříme na fotomodul, tak ten zadní straně zcela dominuje a je skutečně extrémně vystouplý. Celý je zakrytý sklem, které je lemováno elegantní bronzovou linkou. Na levé straně fotomodulu najdeme tři snímače spolu s LED bleskem.

Honor u tohoto modelu nabízí skutečně kvalitní zpracování, které vám bude dělat jenom radost. Samotný pant ohybu je skutečně pevný. Když telefon zavřete, tak všechno lícuje na milimetry a nikde nenajdete sebemenší vůli, případně pouhý náznak nepevnosti v samotné konstrukci. Tady Honor udělal velký kus práce a konkurence by se od něj mohla pár fíglů naučit. Díky hmotnosti 231 g vám bude skutečně připadat, že v ruce držíte klasický mobilní telefon. Pokud máte strach, že se vám pant může vzhledem k případné složitosti porouchat, tak si děláte obavy zbytečně. Výrobce na tohle právě myslel a Honor uvádí, že samotný pant tvoří pouhé čtyři základní části, takže mechanické poškození je skutečně minimální. Navzdory této konstrukční jednoduchosti je tuhost pantu přímo ukázková a díky tomu displej klidně drží v několika rozevřených polohách.

Já osobně dávám přednost tomuto zpracování skládacích telefonů, a to z jednoho prostého důvodu. Přední displej je dostatečně velký na to, aby se s ním dalo plnohodnotně pracovat. U klasické flipové konstrukce (Huawei P50 Pocket) jsem byl nucen při každém úkonu telefon otevírat. A pokud to musíte dělat během hodiny třeba 10 – 15x, tak to člověka prostě nebaví. Tady máte plnohodnotný smartphony ihned po vyndání z kapsy a uděláte na něm 100 % všech úkonů jako na klasickém telefonu. Nic vás neomezuje a nemusíte se přizpůsobovat vašemu smartphonu. Následně pokud na to přijde, tak během jednoho pohybu máte z klasického smartphonu praktický tablet, který uspokojí vaše choutky po hltání multimediálního obsahu.

Zdroj: Svět Huawei

V posledním odstavci se podíváme na rozložení prvků po těle telefonu. I přesto, jak je Honor Magic V2 tenký, tak tady najdeme sestavu stereo reproduktorů. V horní části se také našlo místo pro infraport, který může sloužit jako dálkové ovládání. Na pravém boku máme klasickou kolébku hlasitosti a decentní zapínací tlačítko, které má integrovanou velmi rychlou a přesnou čtečku otisku prstů. Je potřeba si navyknout, že jakmile telefon rozložíte, tak se přepínač hlasitosti přesune na levou stranu. Ve spodní části pak už nalezneme pouze slot na dvě nanoSIM karty a USB-C konektor. Už při pouhém pohledu na spodní stranu vám dojde, jak je smartphone tenký, protože nabíjecí konektor má z každé strany pouhý 1 mm prostoru.

Honor Magic V2
Zdroj: Svět Huawei

Displej: Složený nebo rozložený. Oba jsou unikáty

Nejprve se podíváme na vnější panel, který budete pravděpodobně využívat z obou displejů nejvíce. Jedná se o LTPO OLED panel o velikosti 6,43 palce s rozlišením 2376×1060 pixelů. Honor u této vlajkové lodi sáhl po displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a ideálním poměrem stran 20:9. Nikoho již asi dneska nepřekvapí, že displej nabízí 1,07 miliard barev a barevný gamut DCI-P3. Všechno to jsou skutečně krásné parametry, ale jak to všechno funguje v reálu? Naprosto geniálně.

Honor Magic V2
Zdroj: Svět Huawei

Honor Magic V2 a jeho venkovní displej je opravdu k nerozeznání od klasického displeje na běžném smartphonu. Díky ideálním rozměrům budete na tomto displeji trávit mnohem více času než na vnitřním displeji. Vzhledem k zvolenému poměru stran není displej zbytečně protažený, takže jej můžete například pohodlně ovládat jednou rukou. Navíc vzhledem k velikosti vás v práci nic neomezuje, takže veškeré zprávy, sociální sítě, emaily atd. můžete řešit na hlavním displeji v zavřeném stavu naprosto pohodlně. Vzhledem k velmi vysoké svítivosti až 2 500 nitů nebudete mít problém například na přímém slunečním světle.

Honor Magic V2
Zdroj: Svět Huawei

Vnitřní flexibilní panel je LTPO OLED o velikosti 7,92 palce. Tento čtvercový displej disponuje rozlišením 2344×2156 pixelů a poměrem stran 9,78:9. Samozřejmostí je také obnovovací frekvence 120 Hz, kterou si zamilujete například při hraní her, případně sledování akčních videí. Pokud se vyloženě nesoustředíte na středovou část displeje, tak si ohybu ani nevšimnete. Ohyb je řešen skutečně decentně a při běžném používání ho ani nevnímáte. Je důležité zmínit, že vnitřní displej nenabídne ochranné UTG, které nabízí asi největší konkurent Samsung. Displej je tedy na omak docela měkký, a nebojím se říci, že rýhu snadno způsobíte i nehtem při neopatrném ovládání. Na obranu Honoru, ale musím říct, že i po několika týdnech častého používání se na displeji neobjevil ani škrábanec.

Jistě si říkáte, k čemu takový vnitřní displej využít. No, popravdě je to silně individuální a nebojím se říci, že každý to bude mít jinak. Já osobně jsem na vnitřním displeji procházel klasicky web, zprávy, případně sociální sítě. Samozřejmostí se nabízí práce s emaily, fotkami, videi atd. Pokud jste milovníkem her, tak věřte tomu, že v tomhle směru budete spokojeni a na velkém displeji vypadají hry skutečně skvěle.

Zvuk: Tenký design si vybral svoji daň

Testovaný Honor Magic V2 nabízí samozřejmě sestavu dvou reproduktorů. Do hlasitosti kolem 40 až 50 % je zvuk čistý s jistým náznakem basové složky. Bohužel pokud se odhodláte na hlasitější poslech, tak spokojeni zřejmě nebudete.

Vzhledem ke svému tenkému tělu se při vyšších hlasitostech projevu značné zkreslení zvuku a basy jsou až přehnaně umělé. Pro plný požitek ze zvuku doporučujeme použít sluchátka, případně externí reproduktor, který zajistí větší pohlcení do zvukového projevu.

Baterie: Dostatečná kapacita umí zázraky

Společnost Honor u tohoto modelu nabízí baterii o kapacitě 5000 mAh. Podle dostupných informací se už jedná o novou generaci křemíkovo-uhlíkové baterie, která nabízí tloušťku pouhých 2,72 mm. Díky tomu se podařilo Honoru dosáhnout u skládací konstrukce takto úchvatných parametrů. Co se týče nabíjení, tak Magic V2 podporuje 66W kabelové nabíjení pouze za předpokladu, že máte originální nabíječku Honor, která není součástí balení. Pokud jste milovníkem bezdrátového nabíjení, tak to tady bohužel nenajdeme. Vzhledem k síle smartphonu se to dalo i očekávat. Věřím, že tohle může být věc, která někoho dokáže odradit od případné koupi. Přeci jenom tady máte smartphone za bezmála 50 tisíc korun, tak budete chtít logicky to nejlepší.

Co se týče samotné výdrže, tak většinou jsem se dostal na 1,5 až 2 celé dny. Samozřejmě se bavíme o běžném používání, kdy mám denně několik hovorů, několik desítek minut prohlížení webu, streamování videa a procházení sociálních sítí a psaní emailů. Na hry si vyloženě nepotrpím, ale pár minut denně si dám například Asphalt 9, případně Clash of Clans. Ohledně doby nabíjení mám zkušenost, že za cca 25 minut se dostanete z 0 na 50 % kapacity baterie a následně na 100 % se dostanete přibližně za 65–70 minut. Bavíme se o hodnotách, které jsou naměřené při nabíjení pomocí originální 66W nabíječky.

Výkon: Výkonu tady máme na rozdávání

Honor Magic V2 nabízí procesor Snapdragon 8 Gen 2, který pravděpodobně znáte i z jiných vlajkových lodí. I když už dneska na trhu máme první smartphony s procesory Snapdragon 8 Gen 3, tak je potřeba si uvědomit, že v době vydání modelu Magic V2 tento procesor ještě nebyl ani odhalený. Na obranu Honoru musím říct, že tento Snapdragon 8 Gen 2 nabídne stále dostatečnou porci výkonu, kterou popravdě budete mít problém mnohdy i využít. Nesmíme zapomenout na to, že tomu procesoru asistuje úchvatné 512GB úložiště spolu s netradičními 16 GB RAM paměti. Někoho může překvapit absence slotu na paměťovou kartu, ale popravdě si myslíme, že tady v této konfiguraci ani nebude potřeba.

Po grafické stránce se o všechno stará čip Adreno 740. Ten vám nabídne dostatek výkonu i v těch nejnáročnějších hrách, které si dokážete představit. V současnosti budete těžko hledat hru, která by z procesoru a jeho grafického čipu vymačkala maximum. Po téhle stránce máte u Magic V2 ještě jisté rezervy do budoucna.

Fotoaparát: Budete mile překvapeni

Jak už jsem psal na začátku recenze, tak Honor Magic V2 má znatelně vystouplé zadní plato fotoaparátu. Díky tomu je jasné, že Honor nechtěl nic ošidit a dal do smartphonu to nejlepší, co mu konstrukce umožnila. Máme zde sestavu tří fotoaparátů, kdy tu najdeme hlavní 50MP senzor s laserovým ostřením, OIS a clonou f/1.9. Dále následuje 50MP ultraširokoúhlý objektiv s automatickým ostřením a clonou f/2.0. A do třetice tu máme 20MP teleobjektiv s PDAF ostřením, OIS a 2,5× přiblížením.

Díky tomuto sehranému triu se můžete jako majitelé těšit na skutečně bohaté snímky, které budou konkurovat drtivé většině vlajkových smartphonů na trhu. Pokud se zaměřím pouze na kategorii skládaček, tak se nebojím za naši redakci říct, že v této oblasti patří Honor asi k tomu nejlepšímu, co v dané kategorii můžete zakoupit.

Měl jsem u tohoto modelu velké očekávání, a i tak mně Honor dokázal překvapit. Fotografie, které vám nabídne jeho hlavní senzor, jsou skutečně skvělé. Najdeme tu enormní úroveň detailů, špičkovou ostrost a věrohodné barevné podání. I když v některých scénářích bych řekl, že jsou snímky zbytečně moc saturované. I když to je silně individuální a někomu to může připadat docela fajn.

Ještě se v rychlosti podíváme na širokoúhlý objektiv. Ten nabídne působivý rozsah, který vás překvapí svojí následnou kvalitou a ostrostí snímků. U širokoúhlých objektivů bývá zvykem, že v rozích bývají mnohdy rozostřené, případně upadá jejich kvalita obrazu. Na tomto problému si vylámalo zuby hodně výrobců u několika vlajkových lodí. Vzhledem k tomu, že má Honor s řešením tohoto problému bohaté zkušenosti, tak se to u Magic V2 povedlo dokonale vyladit. Díky tomu si výsledné snímky po stranách svoji kvalitu neztrácí a zachovávají si určitou ostrost.

Software: Stále je dostatek prostoru ke zlepšení

Jako první bych asi začal faktem, že telefon k vám dorazí se systémem Android 13 s nástavbou MagicOS 7.2. Ano, u telefonu za téměř 50 tisíc korun tady máme ještě Android 13 v době, kdy už se nám pomalu rýsuje Android 15. To malinko zamrzí. Na druhou stranu by měl Android 14 dorazit snad během následujících několika týdnů.

Samotná nástavba MagicOS je tak trochu mix systémů iOS od společnosti Apple a EMUI od společnosti Huawei. Některé prvky jsou spíše do Applu a jiné zase do Huawei. Je to například vidět u některých widgetů, které jsou takovým hlavním stěžejním prvkem u MagicOS. Mnohdy si totiž všimnete, že je mezi widgety až příliš rozdílný designový rukopis. Případně jsou v oblasti poměru stran zcela jinak koncipované oproti klasickým androidovým widgetům. Proto může nastat situace, kdy se vám na ploše potkají starší a novější widgety a díky tomu vznikne na ploše skutečný pelmel. Dá se očekávat, že postupem času si budou vývojáři widgetová okna upravovat právě na tento typ ohebného smartphonu.

Jako druhou klíčovou věc bych rád zmínil malou optimalizaci aplikací na velkou vnitřní obrazovku. Některé aplikace nemají ještě plně hotovou optimalizaci na tento druh smartphonů, proto se vám může stát, že po otevření aplikace na velkém displeji máte následně vpravo a vlevo jeden centimetr černý pruh, protože aplikace neumí využít celý displej. Případně musíte telefon otočit o 90 stupňů, aby se aplikace „přetočila“ na požadovaný velký displej a pak je teprve vše v pořádku. Tento problém bych spíše nedával za vinu Honoru, ale spíše Androidu samotnému a vývojářům aplikací.

V oblasti multitaskingu nemám žádné připomínky. Nástavba od Honoru klasicky nabídne rozdělení obrazovky na pravou a levou část. Případně máte možnost si displej rozdělit na horní a dolní část. Další varianta například je, když chcete používat například dvě plovoucí aplikace. Zároveň můžete mít u toho ještě jednu na pozadí.

Abych nebyl jen vyloženě kritický, tak v oblasti výkonu a vyladěnosti systému má Honor Magic V2 za nás jedničku. Systém se neseká, běží zcela plynule a při přechodných animacích nenajdete jediný zásek. Po téhle stránce má Honor MagicOS skutečně vyladěný do detailu. Pochválit musíme také skutečně slušnou softwarovou podporu. Ta nyní nabízí garanci čtyř velkých aktualizací systému a 5 let bezpečnostních záplat.

Závěr: Uživatele potěší, konkurenci potrápí

Honor Magic V2 je povedený telefon, který si své místo musí před zákazníky obhájit. Na to, že se jedná o druhou generaci skládacího smartphonu, tak se nebojíme říct, že po stránce technického zpracování v některých ohledech překonává i vlajkový skládací model od Samsungu. Osobně si myslím, že se jedná o první skládací smartphone na našem trhu, který může skládacím telefonům od Samsungu přidělat pár vrásek navíc a bude schopen jim plně konkurovat.

Když vezmu v potaz, že se v současnosti jedná o nejtenčí skládací telefon na trhu, který navíc nabízí lákavý design. K tomu přidejte nízkou hmotnost, díky které nebudete mnohdy ani cítit, že máte skládací telefon, tak díky těmto aspektům může mít Honor oproti konkurenci značně navrch.

Z druhé strany je fér říct, že Honor nenabízí například bezdrátové nabíjení a nemá certifikaci IPX8. To můžou být prvky, které mohou u zákazníků vyvolat obavy, případně je donutí popřemýšlet nad jiným modelem. Osobně si myslím, že kdyby cena byla nižší například o 10 tisíc korun, tak by neměl Honor v tomto segmentu konkurenci. Počkáme si, jak budou zákazníci reagovat, ale nyní už víme, že se Honor trefil do černého. Konečně víme, že je Honor schopen vyrobit skvělé skládací zařízení, které dokáže potrápit konkurenci a potěšit zákazníky.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

HONOR Magic V2 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *