Recenze Oppo Reno10 5G: Uchvátí vás nejenom svým displejem

Oppo Reno10 5G
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Oppo začíná být v našich končinách čím dále více známější značkou. Na náš trh sice moc telefonů ještě neuvedlo, ale předpokládáme, že se to bude měnit. Nedávno jsem vám nabídl recenzi na Oppo Reno 10 Pro, což je ještě o kapku lepší telefon, než ten, o kterém vám dnes řeknu. Rovněž vám zodpovím, jestli se model Pro vyplatí, a jestli je v obou telefonech opravdu markantní rozdíl nebo ne.

Rozměry:162.3 x 74.2 x 7.9 mm, 185 gramů
Displej:AMOLED, obnovovací frekvence 120 Hz, FHD+ (2412×1080)
Procesor:MediaTek Dimensity 7050
Fotoaparát:64MP hlavní senzor, 8MP ultraširokoúhlý snímač a 32MP teleobjektiv
Paměť:8 GB RAM + 256 GB interní úložiště
Operační systém:ColorOS 13.1 postavené na Androidu 13
Konektivita:WiFi 6, Bluetooth 5.2, 5G, NFC
Baterie:5000 mAh s podporou 66W drátového nabíjení
Cena:11 500 Kč

Obsah balení: V ničem se neliší v porovnání s Oppo Reno10 Pro

Na čínských značkách, jako je Oppo nebo Vivo se mi líbí jedna věc, a to ta, že mají opravdu poctivá balení a alibisticky se nevymlouvají na ekologii. Uvnitř balení naleznete pin na otevření slotu SIM karty, telefon, návody v různých jazycích, 66W adaptér a kabel s koncovkami USB-A a UBC-C. Pro běžného uživatele je tohle naprosto ideální stav, i když věřím, že by ještě mnozí ocenili i nějaký kryt, který by jejich telefon chránil hned od začátku jeho používání.

Vzhled a zpracování: Jedním slovem – boží

Když jsem viděl plastová záda, tak mě to kapku vyděsilo. Domníval jsem se, že se tam budou držet otisky prstů. To se sice nakonec potvrdilo, ale prsty musí být zpocené a stejně tam ten otisk bude jen chvíli. Když máte ruku suchou, tak se tam žádný otisk zpravidla ani neobjeví. Na slunci se plast krásně leskne s tím, že nápis Oppo někdy vypadá, jako kdyby byl v nějakém speciálním 3D efektu.

Účinnost efektu pak samozřejmě záleží na osvětlení a úhlu pohledu. Já jsem měl nové Oppo v šedé barvě, která vypadá moc hezky, nevím, jak jsou na tom ostatní varianty, ale věřím tomu, že podobně. Určitě bych se nebál nějakého zklamání. Šedá perfektně pasuje k blyštivým stříbrným bokům, a telefon tak bude vždy ve vaší ruce působit na okolí více prémiověji.

Teď si něco povězme o stranách telefonu. Ty jsou příjemné, do rukou se nějak nezařezávají a ani nejsou moc velké. Na samotném vrchu telefonu je laserový snímač pro elektronických zařízení. Já osobně jsem ho zkoušel na dvě klimatizace a jeden televizor. Pokaždé fungoval rychle, spolehlivě a účinně. Avšak minimálně u klimatizací je vhodné, abyste byli blíže, jelikož na delší vzdálenost nemusí IR Blaster fungovat správně. Je dobře, že zde není pouze na okrasu a má reálné využití.

Vedle blasteru se pak nachází jeden mikrofon. Když se zaměříme na dolní stranu, tak tam najdete jeden slušně hrající reproduktor, který je schopný být hlasitý a zároveň nebýt umělý. Je jasné, že třeba basy nebudou znít tak parádně jako z reproduktoru, ale na běžné používání bohatě stačí. Do páru má k sobě ještě druhý reproduktor, který se nachází nahoře nad selfie kamerkou. Oba reproduktory dohromady tvoří solidní stereo, které vás při běžném používání nezklame.

Vedle dolního reproduktoru je konektor USB-C pro nabíjení a další mikrofon. A úplně nalevo se nakonec nachází slot pro SIM kartu, který je kousek od již zmíněného mikrofonu. Při prvním použití si dávejte pozor, abyste náhodou pin na otevření slotu SIM karty nestrčily do špatné dírky. To umístění je tam trošku nešikovné, ale není to nic, co by nevyřešila obezřetnost při prvním použití smartphonu.

Když bychom si podrobněji rozebrali záda telefonu, tak by to nebylo jen o tom, jak se třpytí, ale i o modulu fotoaparátu. Ten je na dnešní poměry již klasický a vlastně úplně stejný jako u modelu Pro včetně nápisu AI Portrait Cam, kterým nám dává Oppo vědět, že oba smartphony při focení využívají umělou inteligenci.

Displej: Tentokrát už bezchybný

U modelu Pro se mi s displejem občas děly záhadné věci. Když jsem hrál hru, tak se mi občas stávalo, že displej přestal reagovat. Snad pro to, že jsem si možná nějakým způsobem špatně nastavil herní režim, ve kterém nejsem natolik ostřílený. Rozhodl jsem se tedy pro to, že u základního modelu už stejnou chybu neudělám a budu hrát s nativním nastavením od výrobce. Nevím, jestli to bylo opravdu kvůli tomu, že jsem nic neměnil, ale už vše bylo v pořádku. Displej reagoval tak, jak měl a já si v klidu užíval své hraní.

Oppo Reno10 5G
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Jinak celkové parametry displeje jsou v praktické oblasti na dost vysoké úrovni až na maximální jas. Ten není takový, jaký bychom si ho představovali. Nicméně to je jen jedna malá kaňka na jinak bezchybném displeji s dobrým zakřivením stran a miniaturistickou selfie kamerkou.

Baterie: Spolehlivě vydrží

Baterie uvnitř Oppa zvládne několik hodin zapnutého displeje. Ačkoli má sice více mAh než model Pro, tak to není o tolik, aby to uživatel reálně poznal v praxi, pokud to opravdu nebude měřit na minutu přesně. Dále také záleží na tom, jak vysoký jas budete mít, a co na telefonu budete přesně dělat. Já hrál různé hry, jako je FIFA Mobile či Sky Warriors. A ačkoli jsou oba tituly náročnější na výkon, tak telefon nepodal vůbec špatný výkon. Nebojím se říct, že nové telefony od Oppa dokážou s procesory od MediaTeku ideálně fungovat.

Co se týče rychlosti nabíjení, tak to nebyla taková sláva jako u modelu Pro, nicméně, pomalé určitě nebylo. Během 32 minut jsem se dostal z 1 % na krásných 80 %. Čili pouhá půl hodina nabíjení vám dá energie klidně i na celý den s tím, že večer půjdete spát a ještě budete mít nějaká procenta k dobru. To je opravdu podivuhodný výkon, který ocení nejeden uživatel.

Výkon: Pro běžného uživatele naprosto v pohodě

Jak jsem psal už u modelu Pro, tak ani v rámci herního režimu se nic nezměnilo. Ten je v mých očích na nejvyšší úrovni v porovnání s ostatními výrobci a věřím tomu, že u něj někteří další najdou také inspiraci. Během hraní si můžete v reálném čase zobrazit PING či FPS. To opravdu každý výrobce nenabízí, a proto si toho hodně cením. Kdyby mi šlo o tenhle aspekt u telefonu, tak má ode mě Oppo velký palec nahoru.

Během hraní se telefon zahříval jen v tom případě, že mi běželo několik aplikací na pozadí a měl jsem nejvyšší jas. Jinak si MediaTek vedl velmi dobře, což nás příjemně překvapilo. Pouze jednou se mi povedlo to, že by telefon přestal reagovat. Bylo to ve chvíli, kdy jsem se snažil fotit blesky a dělal jsem hodně fotek najednou. To zřejmě telefon nedal a aplikace spadla.

Fotoaparát: Hlavní snímač podává skvělé výkony

V porovnání s modelem Pro v oblasti fotoaparátů najdeme pouze jednu změnu, kterou je hlavní snímač. Zatímco u modelu Pro je 50MP, tak u normální verze 64MP. Každopádně, nenechte se uchlácholit. Megapixely opravdu neznamenají vše a neplatí, že čím více jich telefon má, tak tím lépe fotí. Kdybych měl oba fotoaparáty porovnat, tak bych je zařadil na podobnou úroveň s tím, že verze Pro má o něco lepší noční fotografie, i když ty ani u „klasické desítky“ nejsou k zahození. První se podívejme na některé obyčejné fotografie.

Jak jsem psal již psal výše, tak teleobjektiv společně s ultraširokoúhlým snímačem jsou z modelu Pro, a tak bych se spíše raději zaměřil na noční fotografie. Podrobný rozbor obou snímačů naleznete v minulé recenzi Oppo Reno10 Pro na našem webu.

Noční fotografie jsou od Reno10 poměrně dost hezké a zajímavé. Jak jsem se zmiňoval výše, tak jsem si hrál na lovce blesků a snažil jsem se nějaké vyfotit. To se mi bohužel nepovedlo, ale i přesto se domnívám, že se mi povedla jedna dobrá fotografie, kterou uvidíte níže. Je možné, že vám bude připadat špatná, ale když si člověk uvědomí, že to bylo ve tmě a ten telefon využil především světlo z blesku, tak je to hned o něco působivější výkon. Ostrost sice není nijak skvělá, ale o tu v případě této fotografie nejde. Touto fotografií chci spíše jen demonstrovat to, jaké mechanismy má Oppo k tomu, aby jeho zařízení dosáhla co nejlepšího výsledku.

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Teď už vám ukážu takové ty klasické noční fotografie, které můžete vídat běžně v recenzích. Když má telefon dostatek světla, tak nemusíte mít vůbec strach o to, že by se fotka nepovedla. Snad jen stíny jsou někdy až moc tmavé, ale dokážu si je představit i horší. V některých situacích představuje také problém i přímé světlo, které telefon optimálně nedokáže zregulovat. Proto vám doporučuji, abyste se mu případně vyhýbali.

Software: Naprosto bez problémů

Systém je intuitivní a vcelku lehce se v něm zorientujete. Možná vás lehce zklame předinstalovaný balast v telefonu, ale toho není moc. A zároveň to není nic, co by nešlo odinstalovat. Z přednastavených aplikací v telefonu najdete TikTok, Booking, Facebook nebo Joom. Věřím tomu, že minimálně Facebook použijete.

Závěr: Oppo Reno10 5G nečekaně překvapil

Závěr je nejspíš takový, jaký jste si ho představovali na základě celé recenze. Oppo Reno10 je skvělý telefon a pro některé uživatele může být výhodnější než model Pro. Pro verze sice nabídne lepší procesor, rychlejší nabíjení a lepší hlavní snímač, ale zase postrádá stereo reproduktory a má nižší kapacitu baterie.

Oppo Reno10 stojí okolo 11 500 Kč, což je o čtyři tisíce méně než jeho vymazlený bráška. Věřím tomu, že pro někoho se investice vyšší o 4 000 Kč moc nevyplatí, pokud máte hluboko do kapsy. Verze Pro potvrzuje to, že je lepší, ale nevidím v tom ten kýžený rozdíl. Za méně peněz nám nabídne základní verze muziku na podobné úrovni jako model Pro.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Oppo Reno10 5G na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *