Máme pro vás trik, jak zrychlit nabíjení iPhonu

iPhonu
Autor: nhothu82st0 / Zdroj: Pixabay

Všichni víme, že se nacházíme v nové éře nabíjení chytrých telefonů. Je to éra rychlého nabíjení a každý výrobce telefonů toho využívá. Chytré telefony se nyní mohou nabíjet velmi rychle, což značně usnadňuje život. Zpočátku bylo rychlé nabíjení omezeno na několik vlajkových zařízení. V poslední době podporuje rychlé nabíjení i mnohdy základní telefon.

Překvapivě iPhone od společnosti Apple je, co se týče rychlého nabíjení, stále několik let pozadu. Z nějakého důvodu nebyl iPhone schopen překročit 20W hranici v rychlosti nabíjení. Pokud máte telefon se systémem Android, který má velmi rychlé nabíjení, můžete být při přechodu na iPhone zklamáni, pokud jde o rychlost nabíjení.

Pokud potřebujete rychle nabít telefon, abyste mohli například z důležitého důvodu odejít z domova, můžete se ocitnout docela v pasti. Může to být docela frustrující a možná si přejete, aby existoval způsob, jak ji zrychlit. To je asi důvod, proč jste tady. Existuje několik věcí, které skutečně můžete udělat, aby se váš iPhone nabíjel rychleji než obvykle.

Rychlejší nabíjení iPhonu

Vezměte prosím na vědomí, že se jedná pouze o tipy, které vám pomohou telefon rychleji nabít. Nejedná se o způsob, jak zázračně zvýšit rychlost nabíjení z 25 W na 66 W. Ne, tak to není, jedná se o tipy, které mohou zkrátit dobu nabíjení iPhonu o nějaký rozumný počet minut.

Také nikdy nepoužívejte bezdrátovou nabíječku, pokud chcete, aby se váš smartphone nabíjel rychleji, zejména v případě iPhonu. Bezdrátové nabíjení je u iPhonů přirozeně pomalejší než při použití síťové nabíječky. Používání bezdrátových nabíječek se doporučuje pouze v případě, že nepotřebujete telefon nabíjet rychle. Pokud potřebujete rychlé nabíjení, tak musí použít klasickoé kabelové nabíjení.

Tento článek je určen těm, kteří používají klasické nabíječky, originální s certifikací MFI a správným nabíjecím výkonem. Pokud takovou nabíječku máte, a přesto se váš telefon nenabíjí dostatečně rychle, můžete postupovat podle těchto jednoduchých rad, aby se váš iPhone nabíjel rychleji.

Zdroj: Apple

Zapnutí režimu Letadlo vám přihraje pár minut k dobru

Může to znít jako blbost, ale ve skutečnosti to funguje jako kouzlo. Zapnutí režimu Letadlo omezuje spoustu funkcí, které zpomalují rychlost nabíjení. Naše telefony neustále vyhledávají signál a snaží se udržet signál aktivní. Tento proces většinou odebírá z baterie mnoho energie a zpomaluje rychlost nabíjení.

Zapnutí režimu letadlo umožňuje, aby se nabíjení plně soustředilo pouze na baterii namísto rozdělování další energie pro síťové signály a například připojení Wi-Fi. Díky tomu se telefon nabíjí mnohem rychleji a může vám poskytnout dostatek energie, pokud potřebujete iPhone rychle nabít na poslední chvíli.


Nenechte si ujít:


Zapnutí režimu nízké spotřeby

Pokud se vám režim letadla nezdá jako vhodná volba, kterou chcete zrychlit nabíjení, tak to plně chápeme. Zapnutím režimu letadlo totiž vypnete všechna síťová připojení, což by mohlo způsobit, že zmeškáte důležité hovory nebo zprávy.

Zapnutí režimu nízké spotřeby nezakáže připojení k síti, ale omezí provoz některých funkcí, aby se telefon mohl rychleji nabíjet. Tato funkce snižuje zatížení zařízení tím, že vypíná některé funkce na pozadí, které nejsou příliš důležité.

Rovněž snižuje jas obrazovky, aby se telefon mohl rychleji nabíjet, i když chcete zařízení používat i během nabíjení. To pomůže urychlit proces nabíjení, i když telefon používáte během doplňování energie.

Na druhou stranu, pokud potřebujete, aby se nabíjel ještě rychleji, a neočekáváte opravdu žádné důležité hovory nebo zprávy, můžete obojí vypnout. V zařízení můžete také vypnout funkce, jako je Bluetooth a určování polohy.

Závěr

Jak jsem již uvedl výše, tento návod nezpůsobí, že váš iPhone bude mít náhle nabíjecí výkon 25 W až 66 W. Stane se však velmi užitečným, když nutně potřebujete do svého zařízení dostat dostatek energie za velmi krátkou dobu. Pokud se v takové situaci ocitnete, stačí postupovat podle těchto jednoduchých kroků, které vám pomohou k rychlejšímu nabití. Důležité je, že vám tento styl nabíjení přinese důležitá procenta na vašem iPhonu a zkrátí proces nabíjení o pár minut.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: tomsguide.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *