Revoluční inovace. Samsung Galaxy Z Fold 5 přinese dlouho očekávanou novinku

Samsung
Samsung galaxy Z Fold 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Pant Samsungu Galaxy Z Fold 5 může mít zcela nový design a sestavení. Jihokorejský gigant by se konečně mohl zbavit promáčkliny uprostřed displeje a zároveň zachovat jeho voděodolnost. Smartphone by měl být představen v létě tohoto roku. Od druhé řady Galaxy Z Fold v roce 2020 provedl Samsung jen velmi málo designových úprav a spokojil se s tím, že každoročně bude upravovat velmi mírně svůj osvědčený vzorec. Pant byl pokaždé nezměněn, ale tentokrát by to mohlo být jinak.

Podle známého leakera Ice Universe potřebuje Samsung na svém budoucím telefonu změnit pant. Pant by se měl změnit na kapičkový místo tvaru U. Ostatní výrobci, jako Oppo nebo Xiaomi, používají tento styl pantu, protože je méně rušivý. Přestože je pant na Galaxy Z Fold velký, byl účelně takový, aby zvýšil pevnost a poskytl odolnost proti prachu a vodě. Tento přístup má však dvě významné nevýhody. První je, že po zavření telefonu se objeví mezera a oba kusy do sebe správně nezapadají. Druhým je vytvoření rušivého záhybu uprostřed obrazovky, který může obtěžovat uživatele.

Přestože se tento záhyb v průběhu let stal diskrétnějším (a při používání na něj rychle zapomenete), stále je přítomen a některým uživatelům může vadit. S novým pantem, se kterým Samsung přijde, by se záhyb opět zmenšil. Tím spíše by zmizel zbytečný prostor v zavřené obrazovce. Pokud bude nový pant, tak by teoreticky nemusel nový Z Fold 5 disponovat voděodolností, ale pokud Samsung zůstane v zajetých kolejích, tak voděodolnost by měl mít.

Každé zařízení v řadě Z Fold prošlo malým vylepšením, ale to by se mohlo se Z Foldem 5 změnit. Únik ohledně pantu vypadá opravdu slibně a pokud Ice Universe říká pravdu, tak se máme na co těšit. Uvítali byste nový pant, který by nešel vidět?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *