Rozlučte se s hesly a otisky prstů. Amazon přináší revoluční skenování dlaně i do mobilu

Skenování dlaně
Zdroj: Amazon

Společnost Amazon představila novou funkci, která umožňuje přihlásit se ke službě rozpoznávání dlaní přímo z telefonu. Tuto službu usnadňuje spuštění nové aplikace Amazon One, která je k dispozici na platformách iOS i Android. Pomocí této aplikace můžete vyfotit svou dlaň a nastavit si účet, což vám umožní začít skenovat dlaň na místech, která tuto ověřovací technologii podporují.

Už žádné skenování dlaně v kamenných provozovnách

Předtím Amazon vyžadoval, aby uživatelé navštívili fyzická místa, kde se mohli zaregistrovat do služby Amazon One. Tato služba umožňuje nakupovat nebo ověřovat věk na základě otisku dlaně spojeného s účtem Amazon. Zpočátku byla k dispozici ve všech prodejnách Whole Foods v USA a v některých provozovnách Panera Bread. Kromě toho byla přístupná na více než 150 stadionech, letištích, ve fitness centrech a v obchodech se smíšeným zbožím.

Amazon One využívá generativní umělou inteligenci k analýze struktury žil vaší dlaně a vytváří „jedinečnou číselnou, vektorovou reprezentaci“, kterou rozpozná při skenování ruky v obchodě. Důležité je, že pro účely identifikace nepoužívá nezpracované snímky dlaně.

U mobilních zařízení Amazon uvádí, že využívá umělou inteligenci k porovnání fotografie pořízené fotoaparátem telefonu s „blízkými infračervenými snímky“ pořízenými zařízením Amazon One. Chcete-li službu používat, musíte si do aplikace přidat platební metodu a nahrát fotografii svého průkazu totožnosti, pokud ji hodláte použít k ověření věku. Kromě toho můžete se službou propojit věrnostní programy, permanentky a členství v posilovně.

Amazon Technologie skenování dlaně a její bezpečnost

Přestože tato technologie vyvolala obavy o ochranu soukromí, Amazon ujišťuje uživatele, že snímky dlaně a žil jsou „okamžitě šifrovány“ a přenášeny do „vysoce zabezpečené zóny“ v cloudu AWS, kterou společnost navrhla pro Amazon One. V tomto zabezpečeném prostředí Amazon vytvoří podpis vaší dlaně.

Společnost Amazon také zmiňuje, že nová aplikace „obsahuje další vrstvy detekce falšování“. Dále zdůrazňuje, že uživatelé nemohou snímky dlaní ukládat ani stahovat do svých telefonů. Navzdory těmto ujištěním mohou někteří uživatelé, včetně mě, stále váhat s poskytnutím otisků své dlaně kvůli pohodlí. Na rozdíl od hesla nelze otisk dlaně změnit, pokud dojde k jeho fyzickým změnám.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com, zdnet.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *