Amazon Prime Video omezuje své funkce v rámci předplatného

Amazon
Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

Amazon se nedávno rozhodl ve Spojených státech k nepopulárnímu kroku. Rozdělil předplatné do dvou kategorií s tím, že ta dražší verze nabízí pochopitelně lepší funkce. Nicméně, do této chvíle se mluvilo hlavně o reklamách, které jsou nyní dostupné jen v rámci nižšího předplatného. Avšak zdá se, že reklamy nebudou jediným rozdílem. Amazon měl totiž sáhnout i po kvalitě zvuku, kdy levnější předplatné už nebude nabízet podporu Dolby Vision a Dolby Atmos.

Jako první si tohoto detailu všimla německá firma 4K Filme. Uživatelé platící si levnější předplatné jsou omezeni pouze na funkce HDR10+ a Dolby Digital 5.1. Je překvapivé, že Amazon vůbec uživatele neinformuje o tom, že v rámci dražšího předplatného budou mít k dispozici i kvalitnější zvuk. Je možné, že časem na to upozorní.

Amazon zatím na celou situaci nějak nereagoval a ani neposkytnul důvody, proč funkce z levnějšího předplatného odstranil. Teoreticky může být plno věcí, které americkou společnost k takovému kroku donutily. Nejlogičtěji se zdá, že Amazon funkce omezil pouze na jednu vrstvu předplatného z toho důvodu, aby předplatitele donutil připlatit si 2,99 USD. Samotný deník Forbes uvádí: „Přesun Dolby Vision a Dolby Atmos na vrstvu bez reklam je záměrný a není výsledkem technického problému.“

Amazon není jediný

Ostatních zemí se změna zatím netýká, ale s tím jak jde čas, je více než jisté, že Amazon něco podobného zavede i na dalších trzích včetně toho českého. Poslední dobou se mnoho streamovacích gigantů uchyluje k tomu, že mění své předplatné. Nejdrastičtěji se zatím zachoval Netflix, který omezil používání své služby pouze na jednu domácnost. V březnu ho bude následovat Disney+ a je možné, že se dále přidají i ostatní streamovací giganti.

Největší popularity dosáhly streamovací služby v době pandemie Covidu-19, kdy byly lidi často nuceni být doma. Největší uživatelskou základnu má v Česku Netflix, Voyo či HBO Max.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *