Samsung chystá svůj první 3nm čip pro svou příští generaci hodinek

Samsung
Autor fotografie: natchayapong / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung údajně pracuje na svém prvním 3nm čipu, který snad bude pohánět řadu nových hodinek Galaxy Watch 7. Nejnovější zprávy pochází z korejského deníku Biz Daily, které uvádí, že 3nm čip společnosti Samsung pravděpodobně ponese název Exynos W940. Jedná se o významný upgrade chytrých hodinek od Samsungu. Čip v Galaxy Watch 4 z roku 2021 je založený na 5nm výrobním procesu.

Je hned několik důvodů, proč je zlepšení procesu výroby pozitivní zprávou pro spotřebitele, ale zároveň také Samsung. Nejdůležitější je asi fakt, že menší čipy jsou energeticky účinnější než větší čipy a zároveň uvnitř zařízení zabírají méně místa. To je vcelku dobrou zprávou pro uživatele hodinek Galaxy Watch, které značně trpí na omezenou výdrž baterie. Více volného místa uvnitř nadcházejících hodinek znamená, že společnost může zároveň zvýšit velikost baterie, což prodlouží životnost samotného zařízení.

Dále očekáváme, že nové 3nm procesory budou rychlejší a výkonnější v porovnání s těmi od ostatních společností, případně v porovnání s předchozími generacemi. To může vést k vylepšení několika dalších aspektů. A to až od obecného uživatelského rozhraní až po možnosti sledování údajů o svém zdraví prostřednictvím těch nejlepších a nejkvalitnějších vychytávek.

Očekává se, že se řada hodinek Galaxy Watch 7 dostaví na druhou polovinu roku 2024. Většinou se to její uvedení kryje s vydáním nových vlajkových telefonů, což bývá na přelomu července a srpna. Bude zajímavé sledovat, jak si Samsung v příštím roce se vším poradí. Jihokorejský gigant má ještě v plánu představit po roční odmlce svůj nový čip do telefonů, který bude určen pro některé z globálních trhů včetně toho evropského.

Už nyní je jasné, že Samsung bude v příštím roce bojovat na trhu s chytrými hodinkami proti Applu, Garmin a Huawei, což jsou společnosti, kterým se z dlouhodobého hlediska rovněž daří.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, biz.newdaily.co.kr

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *