Samsung Galaxy Z Flip 4 byl konečně odhalen. Designem míří na ženy, ovšem výkonem bude lákat drsné muže

Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy Z Flip 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung představil nejnovější Galaxy Z Flip 4 na akci Galaxy Unpacked, která se konala včera odpoledne. Nový skládací model přichází s významnými vylepšeními oproti svému předchůdci. Je vybaven nejnovějším procesorem SoC Snapdragon 8+ Gen 1, baterií 3 700 mAh a sestavou duálního zadního fotoaparátu. Pojďme se podrobně podívat na jeho specifikace, cenu a dostupnost.

Design a Display

Nové véčko od Samsungu přináší mnoho vylepšení, pokud jde o výkon a fotoaparát, ale designově vypadá stejně jako předchozí model Galaxy Z Flip 3. Samsung však tvrdí, že zeštíhlil rámečky a panty. Má stejný dvoubarevný design se dvěma fotoaparáty na zadní straně. Venkovní displej má také stejnou velikost jako u modelu Flip 3.

Když už mluvíme o displeji, tak Galaxy Z Flip 4 se chlubí 6,7palcovým FHD+ Dynamic AMOLED 2X obrazovkou s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz (1-120 Hz). Smartphone má také 1,9palcový Super AMOLED displej na vnější straně, který nabízí rozlišení 260 × 512 pixelů.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy Z Flip 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Specifikace

Model Galaxy Z Flip 4 nabízí skutečně velmi působivé hardwarové specifikace. Smartphone pohání vylepšený procesor Snapdragon 8+ Gen 1, což je aktuálně nejvýkonnější čipset, který můžete na zařízení s Androidem najít. Procesor je spárován s 8GB RAM. Pokud Vás zajímá interní úložiště, tak budete mít na výběr ze tří variant. Konkrétně Vám Samsung nabídne velikosti 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Pokud jde o software, Samsung Galaxy Z Flip 4 běží na Androidu 12 s nástavbou One UI 4.1. Očekává se, že zařízení velmi brzy obdrží aktualizaci One UI 5 založenou na Androidu 13. Zásady aktualizací na zařízení jsou také docela solidní. Samsung tvrdí, že Flip 4 obdrží 4 roky hlavních aktualizací a 5 let bezpečnostních aktualizací, což je více, než nabízí kterýkoli jiný OEM výrobce.

Zařízení dostalo značné vylepšení, pokud jde o baterii. Obsahuje větší baterii s kapacitou 3700 mAh. Pro srovnání, Flip 3 měl baterii 3300 mAh. Galaxy Z Flip 4 podporuje 25W kabelové nabíjení, stejně jako rychlé bezdrátové nabíjení 2.0 a reverzní bezdrátové nabíjení.


Bude Vás také zajímat:


Fotoaparát

Ohebný Galaxy Z Flip 4 obsahuje sestavu duálního fotoaparátu. Hlavní fotoaparát je 12megapixelový s 1,8µm pixely a OIS. Hlavní snímač je doprovázen druhým 12megapixelovým snímačem se zorným polem 123 stupňů. Oddělení fotoaparátu je stejné jako u Galaxy Z Flip 3, nicméně Samsung tvrdí, že hlavní fotoaparát dokáže vyfotografovat o 65 % jasnější snímky. Dále také má zařízení 10megapixelový fotoaparát pro selfie a videohovory.

Primární fotoaparát nyní dokáže pořizovat fotografie v normálním a portrétním režimu při slabém osvětlení díky technologii Samsung Super Night Solution. Vylepšeny byly také schopnosti umělého osvětlení a stabilizace AI Galaxy Z Flip 4, což by mělo výrazně zlepšit fotografování a natáčení na novém Flipu.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy Z Flip 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Cena a dostupnost

Zájemci si budou moci koupit Galaxy Z Flip 4 od Samsungu nebo jiných prodejců od 26. srpna. Od dnešního dne si můžete smartphone předem předobjednat.

Galaxy Z Flip 4 má cenu 27 490 CZK za základní 8GB RAM a 128GB úložnou variantu. Model s 256GB pamětí vyjde na 28 990 CZK a model s 512GB Vás bude stát 31 990 CZK.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techadvisor.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *