Globálnímu trhu se smartphony kraluje Samsung. Jak si vedou ostatní výrobci?

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Každé čtvrtletí společnost Omdia představuje nový žebříček, který ukazuje, jak si vedly všechny mobilní společnosti na trhu se smartphony. Tentokrát jsme se od ní dozvěděli, že druhé čtvrtletí roku 2022 bylo horší než to v roce 2021.

Horší bylo také ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2022. Od dubna až do června bylo prodáno 293,7 milionu smartphonů. Pro srovnání, v prvním čtvrtletí roku 2022 bylo prodáno 307,7 milionu smartphonů. Minulý rok to zase bylo 303,3 milionů kusů. Nejlepších výkonů dosáhl Honor, Samsung a Apple. Bohužel, to vypadá zatím tak, že trh se smartphony pomalu začíná ztrácet.

Podle průzkumu se na prvním místě za druhé čtvrtletí 2022 umístil Samsung s celkovým počtem 62,2 milionu prodaných telefonů. Druhé místo zabral Apple se sympatickým výkonem 48,9 miliony prodanými kusy. To pouze potvrdilo oblíbenost řady iPhone 13 oproti té iPhone 12. Samsung především táhnula řada S22 a Samsung Galaxy A13.


Nenechte si ujít:


Čínské společnosti poté obsadily drtivou většinu žebříčku. Třetí až páté místo drží pro sebe Xiaomi, Oppo a vivo. Ještě před pár lety se hovořilo o velkém boomu pro Xiaomi, ale to se zjevně konat nebude. Nepovedlo se mu přebrat zákazníky společnosti Huawei. Všechny tři společnosti dokonce zaznamenaly nižší tržby až o 20 % v porovnání s předchozím rokem ve stejném období. Je zjevné, že trh trpí omezeními globální inflace. Nejpozoruhodnější skok zaznamenal Honor, který své tržby zvýšil o neskutečných 125 %.

Zatím platí to, že se Honor převážně zaměřuje na své čínské zákazníky, ale pokud chce růst, tak bude muset více expandovat na globální trh, na kterém to ještě není taková hitparáda. Společnost se umístila na šestém místě s 15,1 miliony prodanými kusy. V minulosti Apple a Samsung ohrožoval Huawei, ale teď by to mohl být Honor s tím, že bych se na to opravdu nezlobil.

Huawei se umístil až na ostudné desáté příčce, ale nic s tím neudělá, protože pořád trpí kvůli sankcím uvalenými Spojenými státy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *