Sociální síť Donalda Trumpa je nyní dostupná i pro Android

Donald Trump
Truth Social je dostupná pro Android / Autor fotografie: kalhh / Zdroj fotografie: Pixabay

Asi každý by chtěl mít vlastní sociální síť, ale nikdo by nedokázal využít její potenciál kromě známých a bohatých osobností. Toho si je zřejmě vědom i bývalý americký prezident Donald Trump, a tak spustil jeho vlastní aplikaci na Android s názvem Truth Social, což se dá z angličtiny přeložit jako pravda. Trump má rozdílný přístup v porovnání s Elonem Muskem, který než aby něco vytvářel, tak se rovnou rozhodnul koupit Twitter.

Truth nebyla dlouhodobě k dispozici na Android z jednoho prostého důvodu – nesplňovala požadavky společnosti Google, takže nemohla být přidána do Google Play. Obě strany tuto situaci řešily již od konce srpna a konečně se nějak dohodly.

Aplikace Truth je v App Store společnosti Apple už od únoru tohoto roku. Pro uživatele Androidu žádná neexistovala, a tak musela musela uživatelům stačit pouze webová verze, která je pochopitelně pro lidi s mobilním zařízením slabou náhražkou. Nyní se situace konečně vyjasnila a Trump se dokázal s Googlem dohodnout a zažehnat všechny jeho obavy ohledně obsahu a bezpečnosti.

Když to zjednodušíme, tak Google vyžaduje, aby vývojáři aplikací, kteří vytváří obsah uživatelům, měli nějaké pojistky a zásady, díky kterým se člověk vyhne urážlivému chování. Každý vývojář má jiné mechanismy, které budou zajišťovat vymáhání dodržování těchto pravidel. Až do dnešního dne Truth Social tyto standardy nesplňovala.

„Aplikace mohou být distribuovány na Google Play za předpokladu, že splňují naše pokyny pro vývojáře, včetně požadavku na účinné moderování obsahu vytvářeného uživateli a odstraňování závadných příspěvků, jako jsou ty, které by mohly podněcovat k násilí,“ uvedl mluvčí společnosti Google.

Truth není jedinou aplikací, která čelila takovému problému. Minulý leden podobná situace nastala u aplikace Parler, která se do Google Play vrátila teprve minulý měsíc. Jedná se tedy o zcela běžnou věc.

Já osobně ještě aplikaci nezkoušel a ani se na to nechystám, a co vy? Láká vás být součástí komunity, která vyznává Donalda Trumpa nebo raději zůstanete u Facebooku či jiné sociální sítě? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *