Samsung končí s procesory Qualcomm. Bude se spoléhat pouze na své čipy Exynos

Samsung
Zdroj: Samsung

Smartphonům se zvyšuje výkon a s tím i cena. Takže neustále zdražují, a zatímco v minulosti byla cena 800 dolarů za smartphone ještě relativně normální, tak dnes už to neplatí. Pro mnoho lidí je už podobná cena za telefon docela přijatelná. V minulosti byl premiantem mezi nejdražšími telefony Apple, ale to se změnilo s nástupem skládaček, které se staly běžnou součástí mnoha uživatelů telefonů.

V tuto chvíli je nejoblíbenějším vlajkovým procesorem snad Snapdragon 8 Gen 3, který používá Xiaomi či Samsung. Cena tohoto procesoru se odhaduje až na 200 dolarů, což představuje až 25% nárůst ceny ve srovnání s předchozím Snapdragonem 8 Gen 2. I tohle je jeden z hlavních důvodů, proč smartphony zdražují. Když se zvyšuje cena vstupních položek, tak se to pak zákonitě musí podepsat i do výsledného produktu.

Na základě ceny si pak výrobci mohou vybírat hned z několika různých možností. Například si mohou vybrat méně výkonný a cenově dostupnější procesor, přejít ke konkurenci od Qualcommu třeba k MediaTeku nebo si mohou vyvinout vlastní procesor, což je cesta Samsungu a Huawei. Samotný vývoj je složitý, ale výsledek pak stojí za to. A to z toho důvodu, že samotné společnosti ušetří. Samsung je známý pro jeho čipy Exynos a Huawei zase pro jeho čipy Kirin.

Exynos jako úspora pro Samsung

V tuto chvíli Samsung často používá vlastní procesory v telefonech základní a střední třídy. Na vlajkových lodích spolupracuje s Qualcommem v rámci výroby čipů. V minulém roce jihokorejská společnost do své vlajkové řady S23 dokonce nasadila jen Snapdragon. Exynos se však vrátil tento rok do řady Galaxy S24, a to jen ve vybraných regionech. Úniky naznačují, že tato strategie bude pokračovat i v příštích letech.

Podle zpráv Samsung zvýší dodávky Exynosů do svých telefonů. Hlavním cílem společnosti je snížit závislost na externích zdrojích a s tím i ušetřit. Pokud bude nová strategie úspěšná, tak je možné, že nadcházející řada Galaxy S25 bude mít pouze Exynos.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, liveminit.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *