Samsung letos obnoví řadu Galaxy smartphonů, kterou před několika lety pohřbil

Samsung
Zdroj: Samsung

Samsung má hned několik řad patřících do střední třídy. Tou první je A, kterou následuje M a F. Jihokorejská společnost například nedávno uvedla na model Galaxy A55 s tím, že brzy můžeme očekávat další dva mírně upravené modely řad M a F. Nicméně, ačkoli byste si mohli myslet, že to je konec, tak byste se mýlili. Samsung totiž obnoví svou řadu Galaxy C modelem Galaxy C55.

Řadu Galaxy C Samsung naposledy nabízel před sedmi lety, což už je pěkně dlouhá doba. Nadcházející smartphone se objevil na seznamu Google Play Console s tím, že má velmi podobné specifikace modelů Galaxy M55 a F55. Telefon se nedočká globálního uvedení. Dostupný bude pouze na největším trhu s telefony na světě – v Číně. Na seznamu Play Console uniklo o novém modelu mnoho informací. Zařízení nabídne Full HD displej s rozlišením 1080 x 2400 pixelů. Software nabídne Android 14 a 8GB RAM. O výkon se v Samsungu Galaxy C55 postará Snapdragon 7 Gen 1, což je stejný čip, který bude dostupný i v modelech Galaxy M55 a F55.

Tento čip uvedl Qualcomm na trh už v roce 2022 s tím, že nabízí dohromady osm jader, kde čtyři jsou hlavní. O grafiku se stará grafický čip Adreno 662. Je tedy logické, že čip určený pro telefony střední třídu nemá nejvyšší výkon nebo efektivitu. Avšak i přesto se jedná o slušný procesor, který zařídí plynulost systému telefonu.

Bohužel mimo tyto informace o nadcházejícím smartphonu moc nevíme, a to i přesto, že už párkrát jeho certifikace unikly. K jeho představení dojde pravděpodobně velmi brzy v Číně. Globální fanoušci Samsungu si pro změnu musí počkat na řadu M a F, i když předpokládáme, že i na ně se už brzy dostane.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammobile.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *