Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 bude uveden na trh již tento týden

Snapdragon 7
Procesor od Qualcommu / Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

Už od února unikají informace o nadcházejícím procesoru Snapdragon 7 Gen 2. Jestli vám tohle označení není povědomé, tak je to nejspíše z toho důvodu, že předtím to byla řada Snapdragon 700. Nový čip bohužel nemá být široce používán jako Snapdragon 778G. Navzdory tomuto faktu stejně Qualcomm nový procesor odhalí. Uvedení nového procesoru má být v plánu na datum 17. března. S tímto datem přišel leaker Notrh American Chipmaker.

Existuje plno zpráv různých tvrzení. Jedny uvádí, že bychom se měli dočkat Snapdragonu 7 Gen 1+ a jiné zas, že se dočkáme obou procesorů. O těchto tvrzeních můžeme zatím pouze spekulovat, ale předpokládáme, že pokud dorazí pouze jeden procesor, tak se bude jednat o Snapdragon 7 Gen 2. Ten by i odpovídal i procesoru v podobě vyšší třídy Snapdragonu 8 Gen 2, který najdeme ve většině vlajkových telefonů.

V dnešní době to sice není moc uvěřitelné, ale pravdou je, že o nadcházejícím procesoru neunikly téměř žádné informace. Máme pouze jeden výpis z GeekBench, který ukázal, že nové zařízení bude mít jedno jádro ARM Cortex-X2 taktované na 2,92 GHz, tři jádra ARM Cortex-A710 taktovaná na 2,5 GHZ a čtyři jádra ARM Cortex-A510 taktovaná na 1,8 GHz. Grafický čip by měl zde zastávat Adreno 725 s frekvencí 580 Hz. Pokud by výpis byl pravdivý, tak by se jednalo o první procesor s jádrem Cortex-X2 určeným pro střední třídu. To v tuto chvíli bohužel nemůžeme nějak ověřit.

Nový čipset má určitou podobnost s řadou Snapdragon 8 Gen 1. Ve skutečnosti by se dokonce mohlo jednat i o její podtaktovanou verzi, ale to není jisté. Skóre na GeekBench ukázalo výkon lepší než který má MediaTek Dimensity 8200 a srovnatelný s MediaTekem Dimensity 9000. Snapdragon 7 Gen 1 nebyl oblíbenou volbou mnoha výrobců smartphonů, a tak ho MediaTek předčil.

S novým Snapdragonem by měl pro začátek dorazit smartphone POCO X5 GT a Realme GT Neo 5 SE.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *