Samsung naznačil na poslední konferenci některé informace o chystaném chytrém prstenu

Samsung
Zdroj fotografie: Oura

Na konferenci jsme byli svědky představení několika zajímavých zařízení. Jihokorejský gigant na ní představil svou umělou inteligenci Galaxy AI a řadu nových vlajkových smartphonů Galaxy S24. Novou řadu tvoří modely Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra. Avšak na závěr samotné akce Samsung publikum trošku provokoval svým nadcházejícím chytrým prstenem Galaxy Ring. Bohužel jsme se o něm nedozvěděli nic konkrétního.

O prstenu prozatím Samsung prozradil, že půjde o špičkové zařízení, které bude výkonné a zároveň bude ukazovat vaše zdraví. Podle něj změní podobu toho, jak na zdraví budeme v budoucnu nahlížet. Prsten bude dostupný pravděpodobně v černé barvě. Později během tohoto roku očekáváme, že Samsung oznámí specifikace a dostupnost nadcházejícího zařízení. Očekáváme, že bude bojovat proti prstenům značek Oura či Evie. Druhá velká akce Samsungu v tomto roce se bude konat v červenci, a je možné, že právě na ní bychom se nového prstenu mohli dočkat. Nicméně by tam pravděpodobně skončil v závěsu za skládacími zařízeními, která by měla hlavní pozornost.

V očekávání na nový prsten Samsung přidal do své aplikace Zdraví několik nových funkcí. Nyní se v ní bude zobrazovat např. detekce možných příznaků spánkové apnoe nebo upozornění na výkyvy hodnoty kyslíku v krvi. Navíc jihokorejská společnost představila funkci podobnou té od Fitbitu s názvem „My Vitality Score“. Ta využívá údaje o spánku, cvičení a srdeční frekvence k posouzení duševního a fyzického zdraví.

V minulosti některé úniky naznačovaly, že Galaxy Ring bude podporovat chytré ovládaní domácnosti a EKG. Je možné, že gigant do svého prstenu zahrne některé funkce umělé inteligence. Bohužel konkrétní zprávy o jeho představení nejsou známy. Velkou neznámou je také cena, která by se v rámci konkurence mohla pohybovat okolo 300 dolarů. Více informací budeme vědět až s blížícím se představením.

Dále je také otázkou, jestli se Samsung nějaký jiný technologický gigant pokusí napodobit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *