Jeden prsten vládne všem. Výroba Samsung Galaxy Ring by mohla začít v srpnu

Samsung Galaxy Ring
Ilustrační snímek ( Oura ring) / Zdroj: Oura

Společnost Samsung již delší dobu investuje do segmentu nositelných zařízení. První krok do této kategorie učinila společnost v roce 2013 s hodinkami Samsung Galaxy Gear. Téměř o deset let později společnost právě odhalila řadu Samsung Galaxy Watch6 s novými funkcemi a vylepšeními oproti minulé generaci. Společnost rozšiřuje svou přítomnost na trhu nositelné elektroniky o nový produkt, Samsung Galaxy Ring.

Samsung by mohl začít vyrábět Galaxy Ring příští měsíc

Společnost Samsung právě dokončila proces vývoje a příští měsíc zahájí výrobu prstenu, který ponese název Galaxy Ring. Korejský technologický gigant si zajistil dodávky potřebného hardwaru a nyní se jen musí rozhodnout, kdy zahájí masovou výrobu. Po nedávném testování prototypu je firma blízko rozhodnutí, zda bude svůj chytrý prsten vyrábět ve velkém. Předběžný posudek vývoje bude příští měsíc doručen šéfovi mobilní divize společnosti Samsung TM Rohovi, a pokud bude podepsán, může být výroba produktu zahájena v srpnu.

Je důležité si uvědomit, že společnost musí projít standardním regulačním procesem a bude muset získat různá osvědčení, aby získala status „zdravotnického prostředku“. Tyto certifikace mohou trvat několik měsíců. V důsledku toho čeká Samsung Galaxy Ring ještě dlouhá cesta. Galaxy Ring soustředí úsilí společnosti Samsung na zdraví a bezhotovostní platby v menším, kompaktním zařízení.

Samsung Galaxy Ring
Ilustrační snímek ( Oura ring) / Zdroj: Oura

Postřehy odborníků z oboru o chytrých prstenech

Podle odborníků na výzkum a informace ze společnosti Global Market Insights bude trh s chytrými prsteny do roku 2032 dosahovat značných příjmů. Vzhledem k prudkému rozšíření tabletů, chytrých telefonů a dalších chytrých zařízení bude dále růst. Důvěryhodné zdroje uvádějí, že s výrazným rozšířením chytrých zařízení se poptávka po chytrých prstenech pravděpodobně výrazně zvýší.

Chytré prsteny slouží k bezproblémovým bezkontaktním transakcím, zaznamenávání každodenních zdravotních aktivit, jako je srdeční tep, spánkový režim a další. Rostoucí poptávka po bezkontaktních platebních řešeních v důsledku dopadů pandemie eskaluje růst odvětví. Podle průzkumu z roku 2020 tvořily hotovostní transakce v USA pouze 19 % všech transakcí. Několik rozvíjejících se ekonomik, jako je Indie, se zaměřuje na přechod k bezhotovostní ekonomice. To může představovat cestu k růstu tohoto odvětví.

Co se týče operačních systémů, trh s chytrými prsteny v segmentu Android by měl v letech 2023 až 2032 růst značným tempem, k čemuž přispívá rostoucí počet aktivních uživatelů systému Android na celém světě. Na základě technologie bude odvětví chytrých prstenů v segmentu Bluetooth do roku 2032 zaznamenávat značné příjmy. Chytré prsteny s technologií Bluetooth si získaly širokou oblibu díky své schopnosti snadné integrace s chytrými telefony. Na rozdíl od technologie komunikace v blízkém poli nevyžaduje Bluetooth připojení Wi-Fi, což podporuje jeho využití. Kromě toho nabízí vysoký provozní dosah a vyžaduje manuální nastavení pro spárování zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *