Samsung & Oppo spojí své síly proti Applu. Spolupracují na výrobě nové generace procesorů

Samsung Z Flip
Model Z Flip / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung a Oppo plánují spolupráci na vlastních čipech proti čipům, které najdeme ve smartphonech iPhone. Dříve Oppo používalo první vlastní obrazový čip Mariana X ve Find X5. Tento čip využívá novou koncepci zlaté architektury DSA a pokročilý proces TSMC 6nm. Mariana X dokáže provádět 18 bilionů výpočtů umělé inteligence za sekundu, čímž překonává 15,8Tops výpočetní výkon čipu Apple A15. Díky tomu, je to nejlepší mobilní NPU čip na světě.

Jak již bylo uvedeno, šéf divize smartphonů Samsung, Roh Tae-moon, tvrdí, že společnost vyvine jedinečný čip pro modely řady Galaxy. Podle spekulací je důvodem tlaku na vývoj nového čipu špatný výkon čipu Exynos 2200. Tento vlajkový procesor má problémy s GPS a špatný výkon v oblasti chlazení.

Samsung a Oppo spolupracují, protože chtějí přímo konkurovat Applu. Kromě toho na čipech pracuje i Xiaomi, Honor a další výrobci. Můžeme tedy říci, že Android smartphony nabídnou svým zákazníkům velmi výkonné čipy, které budou postaveny podle vlastní technologie, daných výrobců.Exynos nové generace – se zaměřuje na výkon a energetickou účinnost

Exynos je značka procesorů od společnosti Samsung Electronics, která využívá architekturu ARM. Od založení této značky čipů v únoru 2011 jsou její čipy většinou na chytrých telefonech Samsung. Předchozí řada Exynos měla relativně dobrý výkon, v posledních letech však výkon čipů řady Exynos nebyl uspokojivý. Propast mezi Samsungem, MediaTekem a Qualcommem se stále více zvětšuje.

Podle zpráv z Jižní Koreje Samsung plánuje vývoj nové generace čipových sad. Prezident společnosti Samsung a vedoucí obchodu MX TM Roh uvedl, že bude vyrábět „jedinečné“ SoC výhradně pro smartphony Galaxy.

Čipset se bude lišit od ostatních produktů na trhu, zaměří se na zlepšení výkonu a energetické účinnosti. Tento plán byl zveřejněn během setkání všech vedoucích úředníků ve společnosti Samsung.

Při vysvětlování, jak společnost vyřeší problém ohledně Game Optimization Service (GOS), Samsung odhalil existenci nového čipu. GOS je aplikace předinstalovaná na telefonech, která zabraňuje přehřívání telefonu rapidním omezením výkonu. Po kritice ze strany GeekBench a veřejnosti společnost následně aktualizovala a odemkla omezený výkon, který hlídal tento program.

Kromě toho se říká, že společnost pravděpodobně spáruje svůj nadcházející Galaxy S22 FE a Galaxy S23 s novou generací čipů MediaTek. V současné době není jasné, zda je nový SoC od Samsungu postaven společně s MediaTekem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *