Další vlna aktualizací! MIUI 13 míří na další smartphony

Xiaomi MIUI 13
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Xiaomi pokračuje v zavádění MIUI 13 do svých smartphonů. V první fázi dostaly současné vlajkové lodě a zařízení střední třídy novou verzi firmwaru na globálním trhu. Nyní společnost spouští druhou vlnu distribuce nástavby MIUI 13. Byl zveřejněn seznam zařízení, která budou dostávat aktualizace a byly oznámeny termíny, kdy by se tak mělo stát.

Zde je seznam smartphonů, které vstoupily do druhé vlny aktualizace MIUI 13:

  • Redmi 9, Redmi 9T, Redmi 9A, Redmi 9C, Redmi 9C NFC
  • Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9T
  • Redmi-Note 10 5G, Redmi Note 10S
  • Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi Note 10 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Lite 5G, Xiaomi Mi 10T Pro, Xiaomi Mi 10T Lite

Všechna výše uvedená zařízení by měla dostat aktualizaci na MIUI 13 ve druhém nebo třetím čtvrtletí tohoto roku. To znamená, že druhá etapa potrvá do října a je možné, že se nová verze firmwaru dostane na většinu zařízení až do konce třetího čtvrtletí. Společnost si zároveň nechává manévrovací prostor s tím, že harmonogram implementace lze změnit.

V nástavbě MIUI 13.5 bude rozhraní mnohem pohodlnější pro použití jednou rukou. Například v klasickém menu bylo změněno uspořádání systémových oken. Objeví se uprostřed obrazovky, umožňuje ovládat svůj smartphone, aniž byste se dotkli horní části obrazovky.

Xiaomi také změnilo u některých smartphonů nabídku obnovovací frekvence obrazovky.

Další novinkou je změna vzhledu aplikací v režimu plovoucího okna v poslední nabídce aplikací, což odstraní řadu problémů se zobrazením.

Změny jsou také v rozhraní fotoaparátu – malé, ale slibující větší pohodlí při fotografování. Například písmo režimu je nyní menší a vypadá lépe, tlačítka zoomu byla přepracována, rozhraní zoomu bylo aktualizováno a tlačítko odpočítávání spouště bylo v novém rozhraní přejmenováno na „Časovač (2s)“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: c.mi.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *