Samsung přestal prodávat své staré výrobní linky na výrobu čipů, protože se bojí

Samsung
Autor: Obi Onyeador / Zdroj: Pexels

Samsung je bezesporu jednou z nejkomplexnějších společností na světě. Jeho portfolio produktů je velké, a to až natolik, že své výrobky prodává jak zákazníkům, tak jiným společnostem. Soustředí se na výrobu telefonů, tabletů, sluchátek, hodinek, chytrých prstenů, displejů či čipů. Skoro se dá až říci, že si u něj každý najde to svoje.

Nedávno vyšla na povrch zpráva, že se Samsung údajně rozhodl přestat prodávat své staré výrobní linky, protože se bojí amerických sankcí. Ono se to zdá jako nesmysl, protože americké sankce platí na čínské a ruské společnosti, ale když se podíváme na jádro problému, tak Samsung jde pochopit. Stejně jako každá prosperující firma, tak i jihokorejský gigant jako Samsung potřebuje obměňovat zařízení na výrobu různých součástek včetně čipů. A místo toho, aby se staré výrobní linky sešrotovaly, tak se prodají dál. A to je ten zásadní problém – Samsung se bojí toho, že by se jeho výrobní linky mohly dostat do čínských nebo ruských rukou.

SK Hynix už to zažilo

Na obě země jsou sice uvaleny sankce, ale ukazuje se, že ty nemusí být účinné, a to minimálně v případě Číny. SK Hynix mělo problémy se Spojenými státy, protože se v řadě Huawei Mate 60 našel jeho čip. Zástupci SK Hynix poté museli komunikovat s vládou Spojených států a vysvětlovat jim, jak se to mohlo stát. Je možné, že si Huawei sehnal jeho starou výrobní linku a na ní začal vyrábět vlastní procesory. Tohoto se zřejmě děsí Samsung, a tak si raději své staré výrobní linky ponechává.

Samozřejmě na SK Hynix žádné sankce uvaleny nejsou, ale pro danou společnost není moc dobrou zprávou, když se octne v hledáčku jedné z nejvlivnějších zemí světa. Krok Samsungu může Huawei způsobit značné potíže, ale i přesto se objevují zprávy, že se v Číně chystají na výrobu 5nm procesorů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ft.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *