SK Hynix se diví tomu, že jeho čipy jsou použity v nových telefonech Huawei

Hynix
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Od svého uvedení řada Huawei Mate 60 láme rekordy napříč trhem se smartphony. Její oblíbenost a vliv je opravdu velký, a to především v Číně, kde byla pouze zatím uvedena. Bohužel, jak všichni víme, tak Huawei čelí mnoha sporům se Spojenými státy.

Novým sporem je to, že se neví, jak se paměťové čipy od SK Hynix do nové vlajkové řady od Huawei dostaly. Podle posledních zpráv měla čínská společnost sankce jaksi obejít, ale nevíme jak. V posledním vývoji celé situace vydalo SK Hynix prohlášení, ve kterém popírá jakékoli dodání paměťových jednotek čínskému gigantovi.

Minulý týden se na internet dostalo video, kde jeden z fanoušků Huawei rozebírá Mate 60. V něm je jasně vidět, že nový telefon má paměťový čip od SK Hynix. Nicméně, něco takového by se nemělo vůbec stát. Huawei už několik let čelí sankcím ze strany USA, které společnosti znemožňují získávat některé technologie.

Použití čipů od jihokorejské společnosti naznačuje, že čínská společnost možná našla způsob, jak sankce obejít. To samozřejmě pouze za předpokladu, že šlo vše povolenou cestou. SK Hynix ve svém prohlášení uvedlo a zdůraznilo, že nevyváží produkty žádnému subjektu, který se nachází na americkém seznamu entit. Dále uvedlo, že od započetí sankcí už s Huawei neobchoduje a omezuje se vůči nynější situaci. Dokonce zahájilo vlastní vyšetřování toho, jak čínská společnost k čipům přišla.

Oficiální popření však nestačí. To nepřesvědčí americké zákonodárce a ani nepotlačí kontroverze. Dle některých odborníků mohl čínský gigant získat paměťové čipy prostřednictvím třetích stran nebo jiné krycí společnosti. Je otázkou, jak se celá situace ještě bude vyvíjet. Avšak je jisté, že si na celou situaci posvítí Spojené státy, kterým se vůbec nelíbí, že se Huawei začíná osamostatňovat.

Dalším problémům Huawei čelí na globálním trhu, kde je jeho budoucnost nejistá. V tuto chvíli se zdá, že se začíná dostávat na vlastní nohy, ale celou situaci by mohl změnit nový zákaz, po kterém někteří politici v USA volají.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, bloomberg.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *