Samsung vede na trhu s 5G smartphony

Samsung Android
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Counterpoint Technology Market Research zveřejnila výsledky studie globálního trhu s 5G smartphony, které mají v sobě operační systém Android.

V současné době se segment zařízení s podporou 5G rychle rozrůstá. V letošním roce se očekává nárůst dodávek v porovnání s tím loňským o 38,9 %. Díky tomu bude podíl smartphonů s podporou celulární páté generace 53,7 %.

V nejnovějším žebříčku Samsung okupuje hned 5 příček z celkových 10. Nejprodávanějším Android smartphonem s 5G se stal Samsung Galaxy A52s. Ten je následovaný Samsungem Galaxy Ultra S22 5G, Samsungem Galaxy S21 FE 5G a Samsungem Galaxy A32 5G. Tyto smartphony společně s Galaxy A22 5G, který obsadil desátou pozici, přispěly v únoru 2022 více než polovinou prodejů 5G smartphonů společnosti Samsung. Díky těmto smartphonům vedl Samsung v únoru na trhu s 5G smartphony. Jeho podíl činí 24 %.

Kromě Samsungu si docela dobře vedl i Honor, kterému se v nejlepší desítce umístily hned dva smartphony. Čínský trh řídil tyto prodeje, přičemž jeho rozšíření v oblasti 5G činila 83 %. Honor svou přítomnost napříč všemi trhy postupně zvyšuje, což mu do budoucna zaručuje poměrně hodně úspěchů.

Mě osobně tento žebříček docela překvapil, i když se dalo nejspíše čekat, že Huawei se mezi nejlepšími neumístí. Nevyrábí totiž momentálně smartphony s 5G, a když ano, tak jich je jako šafránu. Bohužel i tohle způsobily americké sankce, uvidíme, jak to nakonec dopadne. Tento rok bychom se totiž měli dočkat představení plánu na novou výrobu čipů společnosti Huawei.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *