Prodeje chytrých telefonů klesly o 11 %

Samsung
Smartphone v pohotovostním režimu / Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle posledních statistik zveřejněných společností Canalys Samsung i v prvním čtvrtletí letošního roku nadále drží prvenství na trhu smartphonů. Jak se ukázalo, ekonomické potíže silně ovlivnily celkový trh s chytrými telefony. Došlo k poklesu tempu dodávek. Ty se v porovnání s minulým rokem snížily o 11 %.

V prvních třech měsících roku 2022 činil podíl Samsungu 24 %, což je více o 2 % v porovnání s předchozím rokem.. Na druhém místě se umístil Apple, kterému se také podařilo zvýšit dodávky smartphonů v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Podíl společnosti se odhaduje na 18 %, zatímco o rok dříve to bylo 15 %. Apple za svůj úspěch vděčí dobré poptávce po řadě iPhone 13, a obecně loňské řadě.

„Navzdory hrozící nejistotě na globálních trzích přední výrobci smartphonů urychlili svůj růst rozšířením portfolia modelů pro rok 2022,“ řekl analytik Canalys Sanyam Chaurasia. „Zatímco řada iPhone 13 bojuje s popularitou, tak nový iPhone SE uvedený na trh v březnu se pro Apple začíná stávat důležitým hnacím motorem střední třídy. Za podobnou cenu jako jeho předchůdce nabízí vylepšenou čipovou sadu, lepší výkon a 5G konektivitu. Zároveň Samsung navýšil výrobu své oblíbené řady A tak, aby mohl agresivně konkurovat v segmentu střední až nižší třídy a zároveň osvěžil své portfolio pro rok 2022, včetně vlajkové lodě řady Galaxy S22.“ dodal Sanym Chaurasia.

První trojku uzavírá společnost Xiaomi, která zaznamenala propad z loňských 14 % na letošních 13 %. Čtvrtou a pátou pozici obsadilo vivo s Oppem. Jejich podíl se odhaduje na 10 a 8 %. Huawei byste v první pětce hledali marně, nachází se bohužel o dost níže.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *