Samsung začal ztrácet podíl na trhu s televizory po vstupu Huawei do tohoto segmentu

Samsung Huawei
Jedna z nejnovějších televizí společnosti Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei je do značné míry omezen Spojenými státy, které na něj neustále uvalují různé sankce, a jemu tedy nezbývá nic jiného než diverzifikovat do ostatních odvětví, což znamená, že ostatní výrobci zase můžou utrpět na jeho úkor. Posledním takovým je Samsung, který zaznamenal během dvou let 10% pokles. Konkrétně jej společnost zaznamenala na trhu s prémiovými televizory. Mezitím, co Samsung trpí, tak Huawei v té stejné kategorii zaznamenal během posledních dvou let 10% růst.

Ze zprávy analytické firmy DSCC (Display Supply Chain Consultant) víme, že Samsung zaznamenal opravdu výrazný pokles. Ještě v roce 2019 disponoval jihokorejský výrobní gigant 20% vysokým podílem na trhu prémiových televizí v Číně, ale o dva roky už ten samý gigant disponuje pouze 10% podílem.

Co se stalo?

Stalo se to, že na trh vstoupil Huawei a začal vydávat televize, jako na běžícím páse. Rok 2019 byl ten, kdy začala značná omezení, takže výrobce smartphonů šel do několika různých odvětví s tím, že televize nebyly výjimkou. To Samsung v tuto chvíli bolí a bolet ještě bude. V roce 2020 klesl tržní podíl Samsungu během čtvrtého čtvrtletí roku 2020 poprvé pod 20 % a ve čtvrtém čtvrtletí dokonce pouze na 13 %. Zatímco Samsung měl v této oblasti propad tržeb, tak Huawei se dařilo. Zaznamenal velký růst na trhu, pro který se stal nepostradatelným. Paradoxně celosvětová telekomunikační společnost ovládla trh s televizemi, a to ve chvíli, kdy ji byl přidělen 20% podíl na trhu. Pro představu v roce činil pouhých 10 %, takže se společnost během dvou let dostala na vrchol.Vypadá to, jako kdyby Huawei přímo Samsungu ukradl tržní podíl na trhu, ale to je samozřejmě nesmysl. Prostě se jen takto sešla čísla, ale myslím, že to teď bude v Číně ještě dlouho vřít. Ve stejném období zaznamenaly pokles tržeb i Hisense či TCL, takže je zjevné, že si Huawei tvoří velkou uživatelskou základnu v tomto směru.

Pořád mě mrzí, že televize od Huawei nemáme dostupné tady v Česku, protože ta synchronizace s těmi všemi zařízeními by byla úžasná. Doufám, že se jich brzy dočkáme i tady, a co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *