Huawei si namazal konkurenci na chleba. V 5G technologii vede před Ericssonem, Nokií, Qualcommem a Samsungem

Huawei 5G
Znak 5G / Autor: Torsten Simon / Zdroj: Pixabay

Huawei je obří telekomunikační gigant, kterému se vedlo vždy. Ať už byly 2G, 3G nebo 4G sítě. A teď jsou 5G sítě, které nejsou výjimkou. Čínská společnost předstihla všechny své konkurenty v podobě Ericssonu, Nokie, Qualcommu a Samsungu. Podle nové zprávy společnosti ABI Research Huawei nejvíce přispěl k vývoji a inovace sítě 5G. Rovněž si nejlépe vede i v oblasti patentů 3GPP.

Zpráva odhalila 20 nejlepších firem na trhu zabývajících se 5G, přičemž Huawei vede s 15 266 patenty, avšak celkově jich má v rámci 3GPP přes 43 000. Následuje ho Ericsson s 11 601 patenty v rámci 5G a celkovými 36 375 patenty. Na třetím místě se umístila Nokia, která vlastní hned 7 553 patentů ohledně 5G a 23 122 patentů v rámci 3GPP.

Za zmínku stojí, že do 3GPP patří země jako Rusko, Čína, USA, členské státy EU či Japonsko. Dohromady byste tam nalezli přes 400 společností, přičemž nejaktivnější z nich jsou výrobci síťových zařízení. V současnosti je nám známo přes 210 000 standardních patentů pro síť 5G. Čína z nich tvoří 40 %, což z ní děla bezesporu světového lídra v tomto směru.

Huawei si takto silnou pozici vybudoval především díky jeho velkým investicím do výzkumu a vývoje. Vždyť jen za rok 2022 investoval do 5G přes 61,5 miliardy juanů, což byl čtvrtinový zisk společnosti za rok 2021. Díky takovýmto investicím je čínský gigant schopen prosazovat nové standardy rozvoje síťové infrastruktury.

Nicméně Huawei se už dostal ještě dále, jelikož má i 5,5G síť. To je technologie, kterou si ještě Ericsson s Nokií neosvojily, a tak má čínská společnost náskok i v tomto ohledu. Budoucnost nových připojení je opravdu vzrušující a tady ten technologický souboj mezi komunikačními giganty je zajímavý. Je otázkou, jak si všechny společnosti povedou na vývoji 6G, ale věřím tomu, že to bude napínavý souboj.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *