Sankce nakoply Huawei k vývoji vlastních fotoaparátů. Huawei P70 by mohl být uveden s vlastními senzory namísto snímačů Sony

Huawei P70
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei se dostala na titulní stránky novin, když po třech letech uvedla na trh svůj model Mate 60 Pro jako vůbec první 5G smartphone. To bylo možné díky novému 7nm 5G SoC Kirin 9000s, který vyrobila společnost SMIC. Nyní se zdá, že existuje další součástka smartphonu, která bude vyrobena ve vlastní režii a pravděpodobně bude obsažena v nadcházejícím vlajkovém zařízení Huawei P70.

Huawei P70 bude vybaven vlastními snímači fotoaparátu

Již v říjnu jsme informovali o zprávě, která hovořila o tom, že společnost Huawei pracuje na vlastních obrazových snímačích CMOS. Důvodem tohoto posunu je vyčerpání jejích zásob snímačů Sony. Poté, co ji postihly americké sankce, společnost Sony zastavila dodávky svých obrazových snímačů čínskému technologickému gigantu. Společnost se proto nyní snaží vytvořit vlastní kamerové systémy, které budou součástí její příští generace chytrých telefonů.

Jedním z prvních modelů, který bude tuto patentovanou zobrazovací technologii obsahovat, bude pravděpodobně Huawei P70. Zatímco dosud se značka spoléhala na fotoaparáty Sony, Huawei s japonským gigantem smlouvu o nových snímačích neobnovil. Vzhledem k plánovanému uvedení P70 na trh můžeme očekávat, že chystaný vlajkový smartphone bude vybaven vlastními snímači fotoaparátu. Předchozí zpráva týkající se modelu P70 také naznačovala, že zařízení bude vybaveno optickou čtečkou otisků prstů v displeji.

Chytré telefony Huawei řady P jsou známé pro „fotografování“ a nabízejí jedny z nejlepších fotoaparátů na všech smartphonech. Specifikace a rozlišení fotoaparátu jsou zatím nejasné, ale můžeme očekávat, že rozlišení hlavního snímače se bude pohybovat kolem 48 megapixelů. Poslední generace modelu P60 Pro byla oznámena se dvěma 48megapixelovými fotoaparáty (primární + periskop) a 13megapixelovým ultraširokoúhlým objektivem. Podobné uspořádání tedy můžeme očekávat i u modelu P70. Mějte na paměti, že v tuto chvíli se stále jedná pouze o spekulace, takže tuto zprávu berte prozatím s rezervou. Na další podrobnosti teprve čekáme.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sammobile.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *