Amerika má svázané ruce a nemůže nic dělat. Huawei pracuje na vlastním vývoji obrazových snímačů CMOS

Huawei CMOS
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei se pouští do vývoje vlastního obrazového snímače CMOS, což je krok vyvolaný sankcemi, které vedly k roztržce mezi společností Huawei a jejím dodavatelem objektivů, společností Sony.

Podle leakera na sociální síti Weibo se vývojový proces rozprostírá od waferu až po čip a zahrnuje několik inovativních změn, zejména v oblasti ztenčování dorazových vrstev spojených s epitaxními vrstvami. Tyto inovace umožňují kompatibilitu s převládající technologií zadního osvětlení (BSI).

Důvody společnosti Huawei pro vytvoření nového snímače CMOS

Když sankce zasáhly Huawei, Sony, původní dodavatel obrazových snímačů, zastavil jejich dodávky, což se dotklo obou společností. Společnost Sony usilovala o povolení obnovit dodávky, ale její vztahy se společností Huawei již byly napjaté z dřívější doby. V důsledku toho zaznamenaly roční příjmy společnosti Sony mnohamiliardový propad kvůli pozastavení prodeje CMOS snímačů společnosti Huawei.Tento podnik se netýká pouze společnosti Huawei, řada domácích výrobců v Číně zkoumá možnosti vývoje vlastních snímačů CMOS. Již v lednu loňského roku na veletrhu CES 2022 představila jiná čínská značka, OMNIVISION, 200megapixelový snímač CMOS s označením OVB0B. Pyšní se rozlišením 16384 × 12288 pixelů, drží rekord v nejmenší velikosti pixelu na světě 0,61 μm a disponuje velkým snímačem o velikosti 1/1,28 palce. Dokáže také vyprodukovat 12,5 milionu pixelů po binningu 16:1, což odpovídá 2,44 μm.

Nedávno představená řada Huawei Mate 60 by mohla být potenciálně jednou z posledních, které nebudou využívat snímače od Huawei, protože se očekává, že nadcházející řada P70 nebo Mate 70 by mohla představit nový obrazový snímač CMOS vyvinutý společností Huawei.

Pustit se do vlastnoručně vyvinuté technologie CMOS představuje pro společnost Huawei spolu s inovacemi, jako je Kirin 9000S, významný krok vpřed, který přináší slibný pokrok do její produktové řady.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phone.cnmo.com, phone.cnmo.com (2)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *