Série Huawei Mate 50 se blíží? Král vlajkových lodí bude představen během letošního léta

Mate 40 Porsche design / Zdroj fotografie: Huawei

Čínský výrobní gigant se na trhu chytrých telefonů potýká s velkými problémy. Spojené státy tvrdí, že Huawei má vazby na čínskou vládu. Za tímto účelem bylo vydáno několik zákazů, které komplikují život společnosti, což ochromilo její podnikání s chytrými telefony. Huawei podle svých slov na trhu smartphonů nekonkuruje. Společnost se snaží pouze přežít do doby, než bude zcela soběstačná. Naštěstí četné zákazy nezabránily společnosti ve vydávání nových smartphonů. Kvůli těmto omezením řada Mate 50, která měla vyjít v loňském roce, nedodržela svůj harmonogram.

Zatímco mnoho uživatelů na tuto sérii čeká, tak se zatím setkáváme spíše se zklamáním kvůli zpoždění. V poslední době však vyšlo na povrch několik informací o řadě Mate 50. Většina spekulací tvrdí, že tato série konečně dorazí v polovině tohoto roku.

Před několika dny dorazila z Číny zpráva, která tvrdí, že řada Huawei Mate 50 oficiálně dorazí v červenci. Představená série bude mít standardní verzi i verzi Pro tohoto smartphonu. O tom, zda budou či nebudou verze Pro+ a Porsche, zatím nejsou žádné oficiální informace.

Huawei a Porsche: Ukončení spolupráce?

Podle předchozích spekulací pravděpodobně nebudou k dispozici verze Huawei Mate 50 Pro+ a Mate 50 RS. Místo toho čínský výrobní gigant pravděpodobně vydá sběratelskou edici. Kromě toho zatím neexistuje žádná zpráva o kompatibilitě ohledně 5G. Je velmi vysoká šance, že tato řada bude stále podporovat 4G.

Řada Mate 50 bude mít ve srovnání s řadou Huawei P50 samozřejmě lepší fotoaparát. Řada P50 již má špičkový fotoaparát, který se po mnoho měsíců držel na vrcholu žebříčku DxOMark. Očekává se tedy, že řada Mate 50 přijde s dalším radikálním vylepšením fotoaparátu.

Za zmínku určitě stojí, že podle dostupných úniků informací to vypadá, že skládací smartphone Huawei Mate X3 bude uveden na trh před řadou Mate 50. Technický model tohoto smartphonu používá dva čipy, K9000 a SM8425. Tyto sériová čísla procesorů odpovídají na Kirin 9000 a Snapdragon 8 Gen 1 4G.

Jako král vlajkových lodí bude tato série nevyhnutelně představena se systémem Harmony. Podle předchozích zpráv bude oficiální verze HarmonyOS 3.0 představena v červenci. Tato doba se také shoduje s aktuální dobou vydání série Huawei Mate 50.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *