Skládací iPhone může mít displej od Samsungu, zatímco iPad od LG

iPhone
Ilustrační obrázek / Zdroj: Samsung

Trh se skládacími telefony má stále větší potenciál, což si uvědomuje i samotný Apple, o kterém poslední dobou uniká mnoho informací v rámci skládacích telefonů. Nyní korejský deník TheElec uvádí, že Apple využije skládací obrazovky od dvou jihokorejských gigantů – Samsungu a LG.

Samsung je lídrem v oblasti skládacích zařízení a je pravděpodobné, že pro Apple vyvine displej o velikosti 7 až 8 palců. Nový iPhone by měl mít podobnou velikost displeje jako iPad Mini s tím, že by se potenciálně mohl pochlubit skládáním buď svisle nebo vodorovně. Samsung má údajně připravovat oba typy displejů.

Když se podíváme na LG, tak to údajně vyvíjí větší skládací panel. Ten má mít okolo 10 palců s tím, že je určen pro nadcházející iPad. Očekáváme, že nový skládací tablet bude mít hladkou integraci se stávajícím ekosystémem iPadu. Celkově můžeme říct, že skládací displej pro tablet je něco hodně nezvyklého. Snad jedinou další společností, o které se spekuluje v rámci skládacího tabletu, je Samsung. Nicméně, jak se zdá, tak ani on se k tomu moc nemá, protože o tom nejsou vesměs žádné úniky.

Apple chce skládací iPhone bez poskvrnky

Apple však na nic nespěchá. Zásadním problémem pro něj je místo ohybu, které mají současné skládací telefony. Americký gigant prý informoval Samsung i LG o tom, že jestli má zvážit uvedení skládacích zařízení na trh, tak to místo ohybu nesmí být vidět na displeji. Na současných skládačkách je to docela běžnou záležitostí s tím, že si na to uživatelé zjevně zvykli.

Časový rámec uvedení nových skládacích zařízení je značně nejistý. Někteří leakeři uvádí, že Apple první skládací telefon uvede už v roce 2026, ale počítáme s tím, že to bude až v roce 2027. Tento rok také bude speciální v tom, že americká společnost bude slavit 20. výročí iPhonu a 10. výročí prvního iPhonu s OLED displejem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammyfans.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *