Samsung pomůže společnosti Apple s vývojem skládacího iPhonu

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Zprávy o vstupu společnosti Apple na trh se skládacími zařízeními nabraly na obrátkách, přičemž poslední zprávy naznačují potenciální partnerství se společností Samsung. Pokud se tato spolupráce potvrdí, mohla by společnost Samsung dodávat skládací zobrazovací panely pro nadcházející zařízení společnosti Apple.

Apple vstupuje na trh skládacích zařízení: Potenciální partnerství se společností Samsung

Podstata tohoto partnerství zůstává utajena. Zprávy však naznačují, že Samsung se podílí na vývoji technologie, která stojí za skládacími obrazovkami společnosti Apple, potenciálně pod kódovým označením „iPhone Fold“. To se shoduje s dlouhodobými zprávami o zájmu společnosti Apple o vertikálně skládací telefon připomínající Samsung Galaxy Z Flip. Předběžná data vydání naznačují, že tento skládací iPhone bude uveden na trh koncem roku 2026.

Patentová aktivita společnosti Apple dále podněcuje nadšení ohledně jejích skládacích ambicí. Tyto patenty představují návrhy různých skládacích zařízení, zahrnující vše od iPhonů po MacBooky. Zajímavá je údajná dohoda se společností Samsung, která zahrnuje výrobu 20,3palcového skládacího zobrazovacího panelu. Tato velikost se zdá být pro smartphone příliš velká, ale mohla by připravit půdu pro průlomový skládací MacBook. Je důležité poznamenat, že Apple je známý tím, že interně experimentuje s inovativními technologiemi, takže tento velký panel by mohl být součástí takového zkoumání.Další podrobnosti naznačují, že Apple plánuje skládací zařízení se dvěma obrazovkami, které by mohlo fungovat jako hybrid MacBooku a iPadu. Výroba tohoto zařízení by údajně měla začít v roce 2025 a potenciálně by se mohlo jednat o 20,3palcový model. Kromě toho zprávy naznačují, že Apple vyvíjí dvě velikosti skládací obrazovky iPhonu: 7,9″ a 8,3″.

Tento vývoj naznačuje zrychlení vývoje skládacího telefonu společnosti Apple. Pokud se současný plán udrží, mohli bychom se do konce roku 2025 dočkat představení prvního skládacího zařízení společnosti Apple, možná i v jiném provedení než iPhone. Tolik očekávaný skládací iPhone by pak mohl přijít v roce 2026.

Potenciální partnerství se společností Samsung je významnou událostí. Společnost Samsung, která je průkopníkem v technologii skládacích displejů, by mohla společnosti Apple poskytnout odborné znalosti potřebné k úspěšnému vstupu na tento rozvíjející se trh. Díky designérskému mistrovství společnosti Apple a zavedené uživatelské základně by skládací iPhone nebo iPad mohl otřást prostředím skládacích zařízení a zahájit novou éru mobilních počítačů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: shiftdelete.net, tomsguide.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *