Škodovka se musí mít na pozoru. BYD vstupuje do Evropy s novou továrnou na elektromobily v Maďarsku

BYD
Zdroj: BYD

Čínský automobilový gigant BYD nedávno oznámil, že plánuje zřídit svůj první závod na výrobu elektromobilů v Evropě, konkrétně v maďarském Szegedu. Tento krok znamená významné rozšíření globální působnosti společnosti BYD a představuje zajímavý vývoj na evropském trhu s elektromobily.

Maďarsko již hostilo výrobu společnosti BYD pro EU.

Maďarsko, které již hostilo výrobu elektrických autobusů společnosti BYD, se stává centrem investic souvisejících s elektrickými vozidly v rámci Evropské unie. Toto strategické rozhodnutí společnosti BYD podtrhuje rostoucí význam Maďarska v odvětví elektromobilů.

V současné době společnost BYD nabízí v Evropě pět modelů elektromobilů: Han, Tang, Atto 3, Seal a Dolphin a provozuje 230 maloobchodních prodejen v 19 zemích. Do roku 2024 plánuje společnost rozšířit svou evropskou nabídku o další tři modely. Tato expanze je jasným důkazem angažovanosti společnosti BYD na evropském trhu a její důvěry v rostoucí poptávku po elektromobilech.

BYD
Zdroj: BYD

Navrhovaná továrna v Maďarsku je více než jen výrobním centrem, představuje významnou ekonomickou podporu pro region. Očekává se, že závod vytvoří tisíce pracovních míst, a zároveň posílí místní ekonomiku a podpoří regionální dodavatelské řetězce. Tento krok je obzvláště pozoruhodný, protože je v souladu s odklonem Evropy od spalovacích motorů k udržitelnějším možnostem dopravy.

Přístup společnosti BYD je jedinečný svým závazkem k vysoce integrovanému dodavatelskému řetězci. Společnost jej plánuje využít k vytvoření místního „zeleného ekosystému“, který podpoří technologickou výměnu a inovace mezi Čínou a Maďarskem. Tato strategie nejenže staví společnost BYD do pozice lídra v odvětví elektromobilů, ale také demonstruje její oddanost udržitelným postupům.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insideevs.com, apnews.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *