Toyota se má spojit se společností Huawei a vyvíjet nová řešení pro inteligentní řízení

Toyota
Toyota Land Cruiser Se / Zdroj: Toyota

Automobilka Toyota se velmi pravděpodobně spojí se společností Huawei, aby vyvinula nová řešení pro inteligentní řízení a použila je ve svých globálních modelech. Obě strany již udržují technologické vztahy, ale ten nejnovější naznačuje konkrétní zaměření na scénáře inteligentního řízení.

Podle nedávné zprávy poskytnuté společností Tencent Auto plánuje Toyota Motor vytvořit rámec modelu spolupráce „Toyota + Huawei + Momenta“ pro nová řešení inteligentního řízení. Tento konkrétní mechanismus by se lišil od původního špičkového systému automatizovaného řízení Huawei ADS. Společnost Momenta by se v tomto sdružení mohla starat o požadavky na podporu, zatímco Huawei by mohl pracovat jako dodavatel hardwarových komponent.Celková práce povede ke společně vytvořenému novému řešení inteligentního řízení. Veškeré podrobnosti k tomuto tématu jsou v současnosti zákulisní. Přesto se možná na akci Beijing Auto Show 2024 dočkáme dalších upřesnění a dalších vstupů týkajících se této spolupráce.

Společnosti Huawei a Toyota již dříve spolupracovaly na řešeních inteligentního kokpitu, který se více soustředí na řidiče. Automobilka do svých luxusních elektromobilů integrovala chytré kokpity Huawei, které sama vyvinula. Od nynějška plánuje společnost opět spojit síly s čínským výrobcem OEM a vytvořit nová řešení pro své globální modely chytrých vozů.

Momenta a Toyota původně spojily své síly v roce 2020, kdy první z nich využívala k poskytování vysoce přesných mapových služeb s využitím technologie kamerového vidění. Dále propagovala svá mapová navigační zařízení v Číně. Toyota rovněž pomáhala společnosti Momenta při jejím financování jako klíčový investor a postupem času své pouto s firmou upevňovala.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: aastocks.com, cnevpost.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *