Smartphone musí mít dlouhou výdrž baterie a odolat pádům na zem. Podle průzkumu společnosti HONOR, klade 88 % Čechů a Slováků největší důraz na odolnost

Honor 50
Honor 50 / Zdroj fotografie: Honor

Mobilní telefony máme po celý den doslova na dosah ruky. Co je pro vás při výběru nového telefonu nejdůležitější? Podle průzkumu agentury Ipsos, který si nechala zpracovat značka HONOR u příležitosti uvedení jarních modelů HONOR Magic4 Lite a HONOR X8, až 88 % Čechů a Slováků dává přednost vysoce odolným smartphonům, které přežijí i náhodné pády.

Odolnost proti pádům především

Pád telefonu na zem už zažil skoro každý z nás. V lepším případě to skončí drobnými škrábanci, v horším může dojít k prasknutí displeje nebo dokonce k nefunkčnosti celého zařízení. Výrobci smartphonů si to uvědomují, a proto je dnes téměř každý telefon vybaven zesíleným sklem nebo certifikátem odolnosti. Podobné závěry ukázal také průzkum. Až 88 % respondentů označilo odolnost proti pádu za nejdůležitější vlastnost při ochraně telefonu. I to je důvod, proč všechny produkty HONOR procházejí před uvedením na trh řadou zátěžových testů. Díky tomu patří k nejodolnějším smartphonům na současném trhu.

Dlouhá výdrž baterie je standard

Stále větší úhlopříčky displejů a rostoucí výkon telefonů kladou velké nároky na nabíjení a kapacitu nových baterií. Tento problém si uvědomují i uživatelé, z nichž až 81 % se domnívá, že dlouhá výdrž baterie je velmi důležitá a chtějí se na svůj smartphone spolehnout po celý den. Výrobci se s tím snaží vypořádat různými způsoby. Především telefony vybavují stále silnějšími bateriemi s větší kapacitou. Vyvíjejí také různé úsporné režimy, které mohou v případě nouze prodloužit výdrž zařízení až o několik hodin. Pokud už ale dojde k vybití baterie, přichází na řadu rychlé nabíjení, které dokáže smartphone během několika minut doslova oživit. Například společnost HONOR nabízí funkci rychlého nabíjení u každého nového modelu. HONOR X8 obsahuje baterii s kapacitou 4000 mAh, která zaručuje dlouhou výdrž. V praxi to znamená až 13 hodin sledování videí na YouTube, 19 hodin surfování po internetu nebo 9,3 hodin hraní her. Díky rychlému nabíjení HONOR s výkonem 22,5W můžete už po 10 minutách nabíjení sledovat až 3 hodiny online videí.

Honor X8
Honor X8 / Zdroj fotografie: Honor

Bez smartphonu ani krok

Data z průzkumu hovoří jasně. Téměř tři čtvrtiny dotázaných si svůj den bez smartphonu nedokážou vůbec představit. Až 50 % z nás si smartphone bere vždy a všude s sebou a dalších 24 % tvrdí, že ho má u sebe vždy, pokud ho nezapomene.  Není tedy divu, že s telefony se setkáváme i na místech, jako je vířivka nebo sauna.

Internet si prohlížíme hlavně na obrazovkách telefonů

Predikce o sledování internetu prostřednictvím mobilních zařízení se pomalu, ale jistě naplňují. Ze vzorku účastníků průzkumu až 58 % potvrdilo, že si internet prohlíží výhradně na smartphonu. Osobní počítače a notebooky používá k brouzdání po internetu 40 % respondentů. Pokud se zaměříme výhradně na věkovou skupinu 27-35 let, je rozdíl mezi prohlížením na telefonu a počítači ještě výraznější. Až 79 % mladých lidí používá k prohlížení webu výhradně smartphony. Éra responzivních webových stránek, které jsou vhodné i pro uživatele mobilních telefonů, jen posiluje tento trend. Telefony HONOR jsou díky velkému poměru obrazovky k tělu ideální pro prohlížení nejrůznějšího multimediálního obsahu a surfování po internetu. Například nejnovější model HONOR X8 má poměr displeje k tělu až 93,6 %, což je nejvyšší hodnota v této cenové kategorii.   

S notifikacemi jsme se naučili žít

V posledních letech již bylo napsáno mnoho studií o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem a také samotní výrobci se snaží zákazníky edukovat jak správně a efektivně tato užitečná zařízení používat. Smartphone nemusí být jen narušitelem naší pozornosti. Záleží hlavně na tom, jak s ním pracujeme. Češi a Slováci kontrolují oznámení na svém telefonu nejčastěji jednou za hodinu. Tuto možnost uvedlo více než 47 % respondentů. To znamená, že uživatelé si dokážou najít čas, kdy se soustředí jen na práci, rodinu nebo své koníčky a notifikace je nerozptylují.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Údaje vycházejí z průzkumu agentury IPSOS, březen 2022.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *